8. Які слов’янські держави виникли в результаті Великого розселення слов’ян?
10. Охарактеризуйте діяльність братів Кирила і Мефодія.
Ответы
Ответ:
В результаті Великого розселення слов'ян утворилися Київська Русь, Чехія, Польща,Словаччина, Словенія, Хорватія та інші слов'янські держави.
Брати Кирило та Мефодій були відомими ученими і мисіонерами, які розробили глаголицю - першу писемну форму слов'янської мови та переклали багато релігійних текстів на слов'янську мову. Вони пропагували християнство серед слов'янських народів та зробили вагомий внесок у формування слов'янської культури
Відповідь:
8.В результаті Великого розселення слов'ян, яке відбулося приблизно між 5-м та 10-м століттями, було створено декілька слов'янських держав.
Одна з найбільш відомих держав того часу була Київська Русь, яка існувала з приблизно 9-го до 13-го століть на території, що зараз належить до України, Білорусі та Росії.
Інші слов'янські держави того періоду включали в себе Польщу, Чехію, Словаччину та західну частину сучасної України, які мали свої власні історії та культури.
Також у 7-му столітті слов'янські князі створили державу Великоморавську, яка існувала приблизно до 10-го століття на території Словаччини та Чехії.
Пояснення:
10.Брати Кирило та Мефодій були середньовічними слов'янськими ученими, які зробили значний внесок у розвиток слов'янської літератури та культури.
У 9-му столітті вони розробили глаголицю - перший слов'янський писемний алфавіт, який забезпечив можливість писати слов'янську мову. Згодом вони розробили та поширили ще один алфавіт - кирилицю, яка до цього часу є одним з основних алфавітів в східнослов'янських країнах.
Брати Кирило та Мефодій були також місіонерами та проповідниками християнства. Вони працювали серед слов'янських народів та перекладали біблійні тексти та інші релігійні твори на мови, зрозумілі місцевому населенню. Зокрема, вони переклали Біблію та інші релігійні тексти на старослов'янську мову, яка була спільною для багатьох слов'янських народів.
Діяльність братів Кирила та Мефодія була визнана національно-культурним символом в Україні, Болгарії, Росії та Словаччині, де вони вважаються основоположниками своїх літературних та мовних традицій.