Предмет: Химия, автор: svitlanailavska19

14. Натрій гідроксидом повністю нейтралізували аміноетанову кислоту кількістю речовини 0,7 моль. Обчисліть масу витраченого натрій гідроксиду і масу солі що утворилася.​

Ответы

Автор ответа: jabka37
1

Ответ:

Розглянемо рівняння реакції нейтралізації між натрій гідроксидом (NaOH) та аміноетановою кислотою (CH3CH2NH2COOH):

NaOH + CH3CH2NH2COOH → CH3CH2NH2COONa + H2O

З рівняння видно, що одна моль NaOH реагує з однією моллю аміноетанової кислоти і утворює одну молю солі CH3CH2NH2COONa та одну молю води.

Задано кількість речовини аміноетанової кислоти: 0,7 моль.

З цього випливає, що для повної нейтралізації цієї кількості аміноетанової кислоти буде потрібно таку ж кількість моль натрій гідроксиду.

Тому маса витраченого натрій гідроксиду дорівнюватиме масі однієї молі натрій гідроксиду, яка може бути розрахована з його молярної маси.

Molar mass of NaOH = 22,99 г/моль (натрій) + 15,999 г/моль (кисень) + 1,008 г/моль (водень) = 39,996 г/моль

Тому маса витраченого натрій гідроксиду буде 39,996 г/моль * 0,7 моль = 27,997 г (округлено до трьох десяткових знаків).

Для обчислення маси утвореної солі CH3CH2NH2COONa можна використати молярну масу цієї солі, яка також може бути розрахована з відповідного розрахунку.

Molar mass of CH3CH2NH2COONa = 12,01 г/моль (вуглець) + 1,008 г/моль (водень) + 2,014 г/моль (азот) + 15,999 г/моль (кисень) + 22,99 г/моль (натрій) + 15,999 г/моль (кисень) = 70,019 г/моль

Тому маса утвореної солі буде 70,019 г/моль * 0,7 моль = 49,014

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: amirhanmuratkabl7