ПЖ ПОМОГИТЕ ДАЮ 40 БАЛОВ
Зміни природи материка Євразія людиною.
Стихійні явища природи материка Євразія.
Зміни природи материка людиною
змiни в помiрному поясi.
Об’єкти світової спадщини ЮНЕСКО
Ответы
Євразія-найбільший материк нашої планети, довгий час залишався найменш дослідженим. Він омивається водами чотирьох океанів, на його території зустрічаються всі кліматичні зони. Природа Євразії настільки різноманітна, що тут легко знайти абсолютно протилежні за умовами області. Контрасти континенту обумовлені його рельєфом, протяжністю та історією формування.
На території Євразії, по якій проходять гігантські сейсмічні пояси Земної кулі, відбувається велика частина землетрусів на Землі. Найактивніший-Тихоокеанський сейсмічний пояс, з ним пов'язані багато землетрусів. Одне з них у 1923 р.зруйнувало столицю Японії - місто Токіо. При цьому загинуло понад 100 тис.осіб. Європейсько-азіатський сейсмічний пояс проходить по південній околиці Євразії.
На будь-якому материку, де камінь і пластмаса замінюють 50% суші, замість квітів і дерев.
Взяти до прикладу Японію-цивілізована країна, де кожен метр землі забудований, скоро Японія опиниться під водою, це ціна за руйнування природи, таку ціну заплатять в результаті всі, хто не поважає дарів природи, і замість задоволення своїх потреб, з жадібністю зжирає ресурси які необхідні для життя нашої планети.
У списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні значаться 8 найменувань (на 2023 рік), що становить 0,7% від загального числа (1154 на 2021 рік). 7 об'єктів включені в список за культурними критеріями, причому 1 з них визнаний шедевром людського генія (критерій i) і 1 об'єкт Включений за природними критеріями. 1 об'єкт (історичний центр Одеси) включений в 2023 році в список всесвітньої спадщини, що знаходиться під загрозою[1]. Крім цього, станом на 2023 рік, 16 об'єктів на території України знаходяться в числі кандидатів на включення до Списку всесвітньої спадщини[2]. Союз Радянських Соціалістичних Республік, до якого на той момент входила УРСР, ратифікував Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 12 жовтня 1988 року[3]. Перші об'єкти, що знаходяться на території України, були занесені до списку в 1990 році на 14-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.