2.Склади за пам'яткою характери стику однієї із історичних персон на вибір,
а саме:Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Григорія Сковороди.
Скористайся для інформації відео в презентації чи вільних джерел з інтернету. Пам'ятай про важливість достовірної інформації. Тому джерела мають бути офіційними чи перевіреними. Складаючи пам'ятку історичний портрет), використовуй пункти плану.
Объясните что тут надо делать
Ответы
Ответ:
Початки лїтературної діяльности д-ра Івана Франка падуть саме в пору, коли питанє: чи жити, чи згинути нашій нациї, поставлене було так грізно, як нїколи доси в цїлій істориї укр. народу.
Під конець 60-их і з початком 70-их років минулого столїтя давні сьвятоюрцї — а вони становили майже загал галицько руської інтелїґенциї — почали чим раз явнїйше перетворювати ся в москвофілів. Народовцїв було дуже мало, тай їх народовство було дуже слабе, поверховне, виявлялось хиба в козакофільстві та в оборонї народної мови перед насьмішками "твердоруської партиї". Уся галицька інтелїґенция народом, його житєм, його економічними, культурними, та хоть-би національними справами і інтересами майже зовсїм не цїкавила ся і не займала ся. Сьвітогляд її був незвичайно вузкий, бо майже зовсїм незнайома була їй новійша європейська лїтература, тай таки майже нїяка лїтература взагалї. Висшої осьвіти поза те, що давали тодїшні школи, анї слїду. В масах народу цїлковитий брак національної сьвідомости. Тїсний, стухлий дух віяв всюди по Галичинї, доґматичний спосіб думаня держав в мурах природні духові сили.
Все те відбиваєть ся також в писанях тодїшних письменників. Федькович замовк, у инших брак горячого чутя, бездушність, млавість, а про якунебудь лїтературну технїку тай про письменну мову нема що й говорити. Ми бачимо цїлковитий занепад духового житя української нациї в Галичинї.
Объяснение: