Предмет: Химия, автор: 1233211934

100 БАЛІВ!!!!!ОФОРМІТЬ ТА РОЗВ'ЯЖІТЬ ЗАДАЧУ!!!!!.Обчисліть масу солі, яка утворюється внаслідок взаємодії 40 г натрій гідроксиду із нітратною кислотою.​​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: tannik78
1

Ответ: 85г

Объяснение:

рівняння реакції між натрій гідроксидом (NaOH) та нітратною кислотою (HNO3):

NaOH + HNO3 → NaNO3 + H2O

За рівнянням реакції видно, що одна молекула NaOH реагує з однією молекулою HNO3, утворюючи одну молекулу NaNO3 та одну молекулу H2O. Тому, виходячи з кількості NaOH, ми можемо розрахувати масу NaNO3, яка утвориться.

Молярна маса NaOH: 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

Молярна маса HNO3: 1 + 14 + 48 = 63 г/моль

Молярна маса NaNO3: 23 + 14 + 48 = 85 г/моль

Запишемо розрахунок:

40 г NaOH * (1 моль NaOH / 40 г NaOH) * (1 моль NaNO3 / 1 моль NaOH) * (85 г NaNO3 / 1 моль NaNO3) = 85 г NaNO3

Отже, маса NaNO3, яка утвориться внаслідок взаємодії 40 г NaOH з нітратною кислотою, дорівнює 85 г.

Похожие вопросы