Практичне заняття. Азія та Латинська Америка: протиборство демократичних сил і диктаторських режимів
І рівень. Дайте визначення поняттям: 1. «Меморандум Танаки»
2. «Соляний похід»
3. «Великий похід» КПК
ІІ рівень. Складіть історичний портрет: 1. Реза-шах Пехлеві
2. Мао Цзедун
3. Мустафа Кемаль Ататюрк
ІІІ рівень.
1. Якими були наслідки Першої світової війни для країн Латинської Америки? 2. З’ясуйте особливості розвитку країн Латинської Америки у 20-30-х рр. ХХ ст.
3. У чому полягає сутність реформ, проведених у країнах Латинської Америки в міжвоєнний період?
Ответы
Ответ:
І рівень:
"Меморандум Танаки" - це документ, що був представлений в листопаді 1927 року міністром закордонних справ Японії Танака Дзюнічіро. У ньому висловлювалась думка про те, що Японія має встановити домінантну роль на західному узбережжі Тихого океану, зокрема в Китаї та Манчжурії. Цей меморандум викликав обурення в країнах Заходу та спричинив дипломатичний скандал.
"Соляний похід" - це була акція громадянської непокори, проведена Махатмо Ганді в Індії у 1930 році, в якій він та його послідовники протестували проти британського колоніального закону про монопольне виробництво та продаж солі. Ганді та його послідовники масово виробляли сіль шляхом випаровування морської води, порушуючи закон, що призводило до масових арештів та репресій.
"Великий похід" КПК - це стратегічна війна, проведена Комуністичною партією Китаю під керівництвом Мао Цзедуна в період з 1934 по 1935 роки. Унаслідок поразки від націоналістичного правителя Чан Кайши в Громадянській війні в Китаї, КПК розпочала відступну кампанію з північного заходу на південь за метою виживання та реорганізації своїх сил. Внаслідок цього походу КПК зуміла вижити та зміцнити свою позицію в Китаї, а Мао Цзедун став визначним лідером партії.
ІІ рівень:
Реза-шах Пехлеві - іранський політик, який бу