Предмет: Право, автор: denisdrozdenko2009

Громадянка Республіки Казахстан Скачкова Н. працювала з 1993 по 2000 р. на території України. У цей час вона проживала разом зі своїм сином Скачковим І. у квартирі громадянина України Петренко М., з яким мала фактичні шлюбні відносини. У лютому 2001 р. Скачкова Н. разом з сином повернулася до Казахстану на постійне місце проживання. Наприкінці 2005 р. Скачкова Н. померла, а все належне їй майно було успадковане її сином – Скачковим І.
У 2007 р. громадянин Петренко М., перебуваючи у відрядженні у м. Тараз, вирішив зупинитися у Скачкова І. Знаходячись вдома у останнього, Петренко побачив серед речей господаря рідкісну антикварну вазу і звернувся до Скачкова І. з вимогою повернути йому цю вазу, оскільки вона завжди належала йому і дісталась у спадок від батьків. Скачков І. відмовився повернути вазу, стверджуючи, що добре пам’ятає, як ваза була подарована Петренком його матері на день народження і як останній не заперечував проти того, щоб вона забрала вазу з собою під час переїзду до Таразу.
Дайте відповідь на такі запитання: 1) суд якої держави компетентний розглядати дану справу; 2) законодавством якої країни має визначатися строк позовної давності; 3) законодавство якої держави підлягає застосуванню при визначенні права власності на предмет спору; 4) чи можливо у даному випадку застосування норм щодо набувальної давності, і, якщо так, то законодавства якої держави?

Ответы

Автор ответа: oleksandrsologub3
1

Ответ:

1. З огляду на те, що справа містить міжнародний елемент (факт перебування громадянки Казахстану на території України та спадкування її майна), компетентним судом буде суд держави, в якій виник спір. У даному випадку спір виник між громадянином України Петренко М. та громадянином Казахстану Скачковим І. на території Казахстану, тому компетентним судом буде суд Республіки Казахстан.

2. Строк позовної давності визначається законодавством держави, в якій виник спір. У даному випадку спір виник на території Казахстану, тому строк позовної давності буде визначатися законодавством Республіки Казахстан.

3. Питання про визначення права власності на предмет спору також вирішується відповідно до законодавства держави, в якій виник спір. У даному випадку спір виник між громадянином України та громадянином Казахстану на території Казахстану, тому законодавство Республіки Казахстан підлягає застосуванню при визначенні права власності на предмет спору.

4. Застосування норм щодо набувальної давності можливе, якщо вони передбачені законодавством держави, в якій виник спір. У даному випадку, якщо Казахстан передбачає набувальну давність як один з способів набуття права власності на спірний предмет, то відповідно до законодавства Республіки Казахстан можна буде застосувати норми про набувальну давність.

Похожие вопросы