Предмет: Экономика, автор: kla79

ПРОШУ ДОПОМОГТИ!!!!
Визначте додаткову суму грошей, яку має емітувати центральний банк країни, щоб утримати ставку відсотка на рівні 12% якщо в обігу вже перебуває грошова маса в розмірі 800 млн грн. Трансакційний попит на гроші складає 685 млн грн, а спекулятивний попит описується рівнянням Mсп = 500 – 5i, де i — ставка відсотка,%.

Ответы

Автор ответа: Jack745
1

Ответ:

Дивись пояснення нижче

Объяснение:

використаємо формулу кількості грошей в обігу:

M = (1 + k) * D

де M - кількість грошей в обігу, D - трансакційний попит на гроші, k - резервний вимога (відсоток від загальної суми грошей, яку банк має у триманні).

Звідси ми можемо виразити k:

k = (M/D) - 1

Для того, щоб зберігати ставку відсотка на рівні 12%, необхідно збільшити грошову масу в обігу. Для цього можна використовувати різні інструменти, але одним з них є емісія грошей центральним банком.

Отже, ми можемо записати:

M = (1 + k) * D

M = (1 + 0.12) * 685 млн грн

M = 766 млн грн

Додаткова сума грошей, яку необхідно емітувати, щоб зберігати ставку відсотка на рівні 12%, становить:

ΔM = M - 800 млн грн

ΔM = 766 млн грн - 800 млн грн

ΔM = -34 млн грн

Відповідь: з урахуванням інших факторів, які можуть впливати на грошову масу, центральний банк може навіть зменшити грошову масу в обігу на 34 млн грн, щоб зберегти ставку відсотка на рівні 12%.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: qwiias
Предмет: Математика, автор: MarkUkraine228
Предмет: Русский язык, автор: Аноним