як захищатися від кібербулінгу? срочно нужно пожалуйста
Ответы
Ответ: Ось кілька способів, які можуть допомогти захиститися від кібербулінгу:
1)Підтримка близьких: Розкажіть своїм близьким про те, що відбувається в онлайн-середовищі. Вони можуть стати для вас опорою та підтримкою.
2)Не реагуйте на провокації: Ігноруйте негативні коментарі та повідомлення, які спрямовані на вас. Не реагуйте на провокації, це лише посилює агресію.
3)Зберігайте докази: Якщо ви стали жертвою кібербулінгу, зберігайте всі повідомлення та коментарі, щоб мати докази на випадок, якщо вам знадобиться допомога від правоохоронних органів.
4)Зверніться за допомогою: Зверніться за допомогою до професіоналів, таких як психологи, педагоги або інші експерти, які можуть допомогти зрозуміти ситуацію та знайти вихід з неї.
5)Змініть настройки конфіденційності: Змініть настройки конфіденційності у своїх соціальних мережах та інших онлайн-сервісах. Обмежте доступ до своєї інформації та контенту.
6)Навчіться впевнено відмовлятися: Навчіться впевнено відмовлятися від запрошень до онлайн-груп та чатів, які вам не подобаються або які викликають у вас дискомфорт.
7) Дотримуйтеся етики онлайн-спілкування та поважайте інших користувачів. Не поширюйте негативний контент та не займайтеся кібернасильством в будь-який спосіб.
8)Захистіть свій обліковий запис: Використовуйте сильні паролі та двоетапну перевірку для захисту свого облікового запису в соціальних мережах та інших онлайн-сервісах. Не діліться своїм паролем з ким-небудь іншим.
9)Навчіться використовувати блокування: Використовуйте можливості блокування та заборони для того, щоб зупинити контакти з тими, хто вас дратує чи викликає негативні емоції.
10)Залишайтесь пильними: Будьте пильні та звертайте увагу на будь-які незвичайні повідомлення, коментарі або дії в онлайн-середовищі. Якщо ви помічаєте щось підозріле, повідомте про це відповідні служби або владу.
Якщо ви стали жертвою кібербулінгу, не бійтеся звернутися за допомогою до професіоналів або правоохоронних органів.
Збережіть все листування, зробивши скріншоти
Заблокуйте акаунти, з яких пише агресор – поставте в чорний список та ігноруйте. Іноді кривдник відступає, коли не отримує реакції
Поміняйте номер телефону дитини і на деякий час видаліть всі сторінки у соцмережах. Якщо дитина буде відчувати себе таким чином «відрізаною» від світу його друзів – створіть нові, секретні сторінки для дитини з іншим ім’ям і без фото, щоб тільки сім’я і друзі знали про них
З’ясуйте, чи знайома дитина з агресором у реальному житті або чи планує зустрітися. Дізнайтесь, що йому відомо про дитину (реальне ім’я, прізвище, адресу, телефон, номер школи). Запропонуйте свою допомогу – обговоріть, як можна знешкодити, заблокувати агресора. Поясніть, якій небезпеці може піддатися дитина при зустрічі з незнайомцями, особливо без свідків.
Зверніться в поліцію. Якщо погрози є досить серйозними, стосуються життя або здоров’я дитини, а також членів вашої родини, то ви маєте право на захист з боку правоохоронних органів.
Якщо ви не впевнені в своїй оцінці того, наскільки серйозно те, що сталося з дитиною, або дитина недостатньо відверта з вами і не готовий йти на контакт, зверніться до психолога.