Які символічні образи створив Т.Г.Шевченко у поемі "Кавказ"?
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
У поемі “Кавказ” Т.Г.Шевченко створив кілька символічних образів. Один з них - Прометей, який є символом нескореності народу. Він був покараний за те, що приніс людям вогонь і за це був прикутий до скелі на Кавказі. Щодня орел викльовував у нього печінку, проте за ніч вона виростала знову. Прометей піддавався жахливим мукам. У творі Т. Шевченка, образ Прометея - символ народної волі, що не вмирає.
Інший символічний образ - Орел, який є символом російського самодержавства, що веде загарбницьку війну. Даремні намагання хижого птаха побороти силу волі й прагнення до життя.
Також у поемі є образ Завойовника-колонізатора, який представляє царизм і фальшиво твердить, що хліб і хату горця ніхто не відбере в нього, а його самого «не поведе… в кайданах». Втрачаючи владу над собою, загарбник проговорюється, що він хотів би «подарувати» йому його власну хату, а хліб хотів би кинути горцеві, «як тій собаці» .
Кавказ” образ Прометея
У творі Т. Шевченка, образ Прометея — символ народної волі, що не вмирає. Створюючи цей образ, поет не йшов сліпо за відомим грецьким міфом, а брав тільки деякі його риси, потрібні для втілення задуманого, а саме: фатальну трагічність і безсмертя Прометея.
Прометей у поемі — це філософський образ, що звернений був до революційних сил народу і закликав їх до самоусвідомлення своєї історичної ролі та активної дії, до оптимізму й віри в перемогу над самодержавством.
Прометей — народи гірські, що їх мучить самодержавство. Кавказ” образ Орла". фВажливо, що «орел», який є у міфі і якого Т. Шевченко показав у поемі, набув додаткового і, головне, актуального символічного значення: орел (щоправда, двоголовий) був гербом царської Росії.