Предмет: Физика, автор: kiomichan21

Із човна масою 200 кг, який рухається зі швидкістю 2 м\с, стрибає хлопчик масою 50 кг зі швидкістю 6 м\с. Визначте швидкість руху човна після стрибка, якщо хлопчик стрибає: а) з корми човна горизонтально, в бік, протилежний рухові човна; б) з носа човна горизонтально, в напрямку руху човна; в) з носа човна під кутом 60⁰ до горизонту, в напрямку руху човна

Ответы

Автор ответа: MrVell0
8

Для розв’язання задачі використаємо закон збереження імпульсу. Згідно з цим законом, сума імпульсів системи тіл до стрибка і після стрибка залишається незмінною.

Усі величини в задачі маємо в системі СІ, тому імпульси обчислимо в кілограмах на метр за секунду (кг·м/с).

Для початку обчислимо імпульс човна до стрибка хлопчика. За формулою імпульсу p = m·v, де m - маса тіла, v - швидкість руху, маємо:

p1 = m1·v1 = 200 кг · 2 м/с = 400 кг·м/с

Далі обчислимо імпульс хлопчика перед стрибком:

p2 = m2·v2 = 50 кг · 6 м/с = 300 кг·м/с

Отже, сумарний імпульс системи до стрибка складає:

p1 + p2 = 400 кг·м/с + 300 кг·м/с = 700 кг·м/с

Далі розглянемо кожен випадок окремо:

а) Якщо хлопчик стрибає з корми човна горизонтально, в бік, протилежний рухові човна, його імпульс напрямлений протилежно русі човна. Тому, після стрибка, сумарний імпульс системи залишиться незмінним і буде напрямлений протилежно рухові човна. Таким чином, імпульс човна після стрибка дорівнюватиме:

p1' = -p2 = -300 кг·м/с

Швидкість руху човна після стрибка можна знайти, використовуючи формулу v = p/m, де p - імпульс, m - маса тіла. Отже, швидкість руху човна після стрибка буде:

v' = p1'/m1 = (-300 кг·м/с) / 200 кг = -1.5 м/с

Отже, після стрибка човен буде рухатися зі швидкістю 1.5 м/с в протилеж

б) Якщо хлопчик стрибає з носа човна горизонтально, в напрямку руху човна, його імпульс напрямлений вздовж напрямку руху човна. Тому після стрибка, сумарний імпульс системи залишиться незмінним, але буде напрямлений в напрямку руху човна. Швидкість руху човна після стрибка можна знайти так само, як і в попередньому випадку, використовуючи формулу v = p/m. Отже, швидкість руху човна після стрибка буде:

p1 + p2 = p1' + p2'

200 кг · 2 м/с + 50 кг · 6 м/с = 200 кг · v' + 50 кг · 6 м/с

v' = (200 кг · 2 м/с + 50 кг · 6 м/с - 50 кг · 6 м/с) / 200 кг

v' = 1 м/с

Отже, після стрибка човен буде рухатися зі швидкістю 1 м/с в напрямку свого руху.

в) Якщо хлопчик стрибає з носа човна під кутом 60⁰ до горизонту, в напрямку руху човна, то складова його імпульсу, що напрямлена вздовж напрямку руху човна, складатиме лише 50% від загального імпульсу. Решта 50% напрямлена перпендикулярно напрямку руху човна, тому вона не змінить швидкість руху човна після стрибка. Залишається тільки розрахувати складову імпульсу хлопчика, що напрямлена вздовж напрямку руху човна:

p2|| = m2·v2·cos(60⁰) = 50 кг · 6 м/с · cos(60⁰) ≈ 150 кг·м/с

Таким чином, після стрибка сумарний імпульс систем


kiomichan21: спасибо огромное
MrVell0: дай лучший ответ лучше)
kiomichan21: извини за глупый вопрос. но как? просто у меня нету сдесь короны и прочего
kiomichan21: Извините,а чем заканчиваеться ответ в? просто видимо места не хватило а я не знаю что дальше,можнтн пожалуйста дописать?
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: pavlovakata453
Предмет: Математика, автор: fhfbhdhxhxgg