Предмет: Химия,
автор: vikadovgozvaga
Обчислити масу металу (наведено в таблиці), необхідного для одержання водню об’ємом значення наведено у таблиці (н. у.) під час реакції металу з кислотою (наведено в таблиці). Метал-Al Об’єм, л-4,48 Кислота-HBr
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
Реакція металу Аl з кислотою HBr має наступний хімічний склад:
2Al + 6HBr → 2AlBr₃ + 3H₂
Для одержання водню об’ємом 4,48 л необхідно розчинити у кислоті масу металу:
1 моль H₂ = 22,4 л (за н.у.)
1 моль Al дістає 3 молі водню
Молярна маса Al = 26,98 г/моль
Отже, маса металу, необхідна для одержання 4,48 л водню:
n(H₂) = V(H₂) / V(н.у.) = 4,48 / 22,4 = 0,2 моль
n(Al) = n(H₂) / 3 = 0,2 / 3 = 0,0667 моль
m(Al) = n(Al) * M(Al) = 0,0667 * 26,98 = 1,8 г
Отже, необхідно 1,8 г металу Аl для одержання 4,48 л водню під час реакції з кислотою HBr.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: ivankozis7
Предмет: Английский язык,
автор: Ktoto664
Предмет: Русский язык,
автор: iljabelobrovko
Предмет: Химия,
автор: rinaellaholmesry
Предмет: Геометрия,
автор: debilovlenya