Предмет: Физика, автор: udara9279

Автомобіль масою 4 т рухається з місця із прискоренням 0,5 м/с?.
Обчисліть силу тяги двигуна, якщо коефіцієнт опору руху дорівнює 0,05.

даю 20 балів

Ответы

Автор ответа: blueberrythq
2

Ответ:

Для розв'язання задачі скористаємося другим законом Ньютона, який можна записати у вигляді:

F = ma

де F - сила, що діє на тіло масою m і прискоренням a.

Рух автомобіля з прискоренням можна розглядати як рух з постійною силовою дією. Сила опору руху буде дорівнювати:

Fr = kN

де k - коефіцієнт опору руху, N - сила нормалі (в даному випадку, вага автомобіля).

Тоді сила тяги двигуна буде дорівнювати:

Ft = ma + Fr

де Ft - сила тяги двигуна.

Прирост швидкості автомобіля за 1 секунду буде дорівнювати прискоренню:

a = 0,5 м/с²

Вага автомобіля буде дорівнювати:

N = mg = 4 000 кг * 9,8 м/с² ≈ 39 200 Н

Тоді сила опору руху буде:

Fr = kN = 0,05 * 39 200 Н ≈ 1 960 Н

Отже, сила тяги двигуна буде:

Ft = ma + Fr = 4 000 кг * 0,5 м/с² + 1 960 Н ≈ 3 960 Н

Отже, для забезпечення руху автомобіля з прискоренням 0,5 м/с² при коефіцієнті опору руху 0,05 потрібна сила тяги

Надіюсь все зрозуміло)

Похожие вопросы