Предмет: Физика, автор: wingedrain056

Кулька котиться по жолобу без початкової швидкості і за першу секунду проходить 10 см. Який шлях вона пройде за час 3 с? У відповідь впишіть лише число (м).
очень нужно с полным разъяснением

Ответы

Автор ответа: Wishmaster1
0

Дано:

V₀ = 0

S₁ = 10см = 0.1м

Δt = 3c

Знайти:

S(3c) - ?

Розв'язання

Маємо рівноприскорений рух: а = const. Запишемо формулу переміщення для рівноприскореного руху у загальному вигляді:

S = V₀t + (at²)/2 (1), де S - переміщення, яке здолало тіло за час t, рухаючить з початковою швидкістю V₀ та постійним прискоренням а.

Згідно умови задачі, вона набуватиме вигляду:

S = (at²)/2 (2) - оскільки V₀ = 0, тоді добуток V₀t = 0, а отже додавати 0 - немає сенсу.

Розглянемо рух тіла за першу секунду. Тоді, рівняння можемо ще спростити:

S = (a * 1²)/2 = a/2 - тому що 1 в будь-якому степені = 1, відповідно і множити на 1 немає сенсу, оскільки число не змінить свого значення.

З цієї формули знайдемо прискорення кульки, розв'язавши звичайне рівняння:

S = a/2, звідки:

a = 2 * S,

а = 2 * 0.1 = 0.2 (м/с²) - ми знайшли прискорення, тому можемо визначити і шлях, який кулька здійснить за 3 секунди, скориставшись рівнянням 2:

S(3c) = (0.2 * 3²)/2 = 0.1 * 9 = 0.9 (м).

Відповідь: 0.9.


Wishmaster1: Якщо у Вас залишились питання щодо розв'язку задачі - задавайте їх і я відповім!
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: Martys1k
Предмет: Алгебра, автор: anastasiakanevska