Відстань між двома містами потяг подолав за 7 год, а легковий автомобіль за 3 год. Знайдіть швидкість руху потяга, якщо вона на 36 км/год менша від швидкості автомобіля.
Катер подолав певну відстань за течією річки за 2 год., а на зворотній шлях витратив 6 год. Знайдіть швидкість течії річки, якщо власна швидкість катера дорівнює 1, 8KM
Помогите пожалуйста с задачами , нам нужно записать умову в таблицу , даю 70 баллов
Ответы
Пошаговое объяснение:
Нехай швидкість потяга х км/год, тоді швидкість автомобіля х+36 км/год.
7х=3(х+36); 7х=3х+108; 4х=108; х=27
Швидкість потяга 27 км/год.
Нехай швидкість течії х км/год, тоді швидкість катера за течією 1,8+х км/год, проти течії 1,8-х км\год.
2(1,8+х)=6(1.8-х); 3,6+2х=10,8-6х; 8х=7,2; х=0,9
Швидкість течії 0,9 км/год.
Пошаговое объяснение:
№1
Скорость поезда = х км/ч
Скорость автомобиля = х + 36 км/ч
7 * х = 3 * (х + 36)
7х = 3х + 108
7х - 3х = 108
4х = 108
х = 108 : 4
х = 27
Скорость поезда = (х) = 27 км/ч
Скорость автомобиля = (х + 36) = 27 + 36 = 63 км/ч
№2
Скорость течения реки = х
Скорость катера по течению = 1,8 + х км/ч
Скорость катера против течения = 1,8 - х км/ч
6(1,8 - х) = 2(1,8 + х)
10,8 - 6х = 3,6 + 2х
-6х - 2х = 3,6 - 10,8
-8х = -7,2
х = -7,2 : (-8)
х = 0,9
Скорость течения реки = (х) = 0,9 км/ч