Предмет: Экономика, автор: krnnvll

Підприємство реалізує продукцію з рентабельністю 20 % стосовно собівартості. Собівартість продукції становить 17грн., акцизний збір (Ас)-18%, ПДВ-20%. Існує два оптових посередники. Постачальницько-збутова націнка першого оптового посередника -15%, націнка другого -12%. Торговельна надбавка -18%.

Необхідно визначити: 1) роздрібну ціну; 2) покупну ціну першого оптового посередника; 3) покупну ціну підприємств торгівлі; 4) визначити структуру роздрібної ціни.

Ответы

Автор ответа: artemdancuk9
1

Ответ:Роздрібна ціна:

Спочатку знайдемо величину податків і зборів, які необхідно врахувати:

Ас = 18%

ПДВ = 20%

Загальна сума податків та зборів: 18% + 20% = 38%

Сума виробничої собівартості продукції:

Собівартість = 17 грн.

Рентабельність = 20%

Ціна з урахуванням рентабельності:

Ціна з рентабельністю = (1 + 20%) * 17 грн. = 20.4 грн.

Ціна з урахуванням податків та зборів:

Роздрібна ціна = (1 + 38%) * 20.4 грн. = 28.15 грн.

Отже, роздрібна ціна становить 28.15 грн.

Покупна ціна першого оптового посередника:

Націнка першого оптового посередника = 15%

Покупна ціна першого оптового посередника = (1 - 15%) * 20.4 грн. = 17.34 грн.

Отже, покупна ціна першого оптового посередника становить 17.34 грн.

Покупна ціна підприємств торгівлі:

Націнка другого оптового посередника = 12%

Торговельна надбавка = 18%

Покупна ціна підприємств торгівлі = (1 - 12%) * (1 - 18%) * 17.34 грн. = 12.37 грн.

Отже, покупна ціна підприємств торгівлі становить 12.37 грн.

Структура роздрібної ціни:

Роздрібна ціна = 28.15 грн.

Собівартість = 17 грн.

Податки та збори = 38% від ціни з рентабельністю = 20.4 грн. = 7.75 грн.

Націнка першого оптового посередника = 15% від 20.4 грн. = 3.06 грн.

Націнка другого оптового посередника = 12% від 17.34 грн. = 2.08 грн.

Торговельна надбавка = 18% від 14.28 грн

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: gr282812162