Предмет: Українська література, автор: milanacherkasova2107

таємне товариство боягузів 10 розділ дуже скорочено
СРОЧНО ДАЮ 20 БАЛЛОВ​

Ответы

Автор ответа: timonbaklanov
0

РОЗДІЛ 10

КРИЇВКА БЛАКИТНИХ ЖАБ

Перше, що мене вразило, коли ми ступили крізь отвір, який відкрився в стіні, був дивний запах. Це був запах вогкості й болотних трав. Так пахнув лужок біля бабусиної хати в селі, куди ми з мамою й татом їздили щоліта відпочивати. Але звідки болото посеред міста, та ще й на десятому поверсі цегляного будинку?

Та думати про це було ніколи. Спереду почулося пронизливе сюрчання – ніби водночас засвистіло кілька розлючених міліціонерів. Потім ударив барабан, а далі на нас накотилася ціла лавина шалених звуків. Галас був такий, що ми позатуляли вуха руками. Але Жук і Заєць уперто продовжували рухатися вперед.

Те, що відкрилося нашим очам, було таким дивним, що я навіть не встиг злякатися. У великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння. З першого погляду було зрозуміло, що це космічні прибульці – на землі таких істот зроду не водилося.

Точніше, ці істоти найбільше скидалися на жаб – але велетенських, та ще й яскраво-блакитного кольору. Морди у потвор були сині, а банькаті очі світилися червоною барвою. Перед кожною блакитною ропухою, що розвалилася в кріслі, стояв столик із частуванням, і на цих столиках були купками накладені хробаки, мухи й жуки. Найдивнішим було те, що блакитні жаби жваво перемовлялися, якщо можна було назвати мовою оті страхітливі звуки, що нагадували сюрчання міліцейських свистків і гупання барабанів.

— Що це?! – вражено запитав я.

— Тихо! Головне зараз – залишитися непоміченими й устигнути все зафільмувати, – прошепотів Жук і спрямував на жаб'ячий бенкет маленьку відеокамеру.

Тим часом Заєць витягнув уперед руку з приладом, на якому світився екран і мерехтіли колонки цифр, і почав робити якісь заміри.

Хлопці так захопилися роботою, що не помітили, як із бічного коридору до нас кинулася істота, що віддалено нагадувала людину. Здавалося, що це якась іграшкова фігурка, яку поспіхом виліпила маленька дитина, бавлячись пластиліном у садочку.

Ми прожогом кинулися до рятівного отвору в стіні, Жук натиснув на потайну кнопку, і картина знову заклацнулася – дві половинки стали на місце. А ми вилізли через вікно, скочили на пожежну драбину і почали спускатися по ній, весь час озираючись – чи не наздоганяють нас блакитні монстри. Нарешті ось воно – рятівне віконце комірчини. Жук, Заєць і я по черзі пірнули в нього, потім пробігли підземним коридором, і вже за кілька хвилин стояли на захаращеному поламаними меблями й іржавим залізяччям подвір'ї.

Мені важко було зрозуміти, як під час нашої панічної втечі я знайшов потайні двері й урятував себе і своїх нових друзів від переслідування синьомордих потвор.

— Ну що ж, Музиканте, ти витримав і друге випробування – не покинув нас у тому лігвиську і вивів на волю, – тепер Жук говорив по-дружньому, куди й поділася його зверхність і грубість.

— Просто нам доручили перевірити тебе у справжній операції... Тільки так можна зрозуміти, чи людина підходить для роботи у ТТБ, – додав Заєць і усміхнувся. – Розумієш, ці хижі прибульці таємно заволоділи вже половиною світу.

— А цей банк – їхня головна база. Космічні окупанти вирощують тут мутантів-перевертнів і посилають їх на свої таємні завдання.

Але найголовніше, що вони навчилися проникати в людську свідомість і підкоряти людей своїй волі, – похмуро додав Жук. – Наше товариство бореться з жаб'ячою цивілізацією. Але найгірше, що вони заразили майже все людство вірусом страху. Головне завдання – знайти протиотруту.

Я стояв мовчки і ніяк не міг прийти до тями. Невже все це відбулося насправді? Усі мої припущення й підозри луснули, мов мильні бульбашки. Я потрапив не у банду розбійників. Мої нові знайомі – мисливці за хижими прибульцями.

— Заждіть, а як же ми можемо боротися проти прибульців, якщо самі – боягузи? – врешті вражено запитав я. – Адже ви так і називаєтеся: Таємне Товариство Боягузів?

— У цьому й увесь секрет. Вірус страху найперше вражає хоробрих. У них зовсім немає імунітету. А нам, тим, хто звик боятися, все життя треба боротися зі своїм переляком. Тому в кожного боягуза є свої засоби подолання страху...

Похожие вопросы
Предмет: МХК, автор: katetopolya
Срочно помогите умоляю ❣
1. В каких годах зародился Импрессионизм?
A. 1780х             D. 1880х
B. 1860х              F. 1840х
C. 1790х             Е. 1900х
2. В какой стране зародилось это течение?
A.   Италии            D. Франции
B.   России               F. Англии
C. Австо-Венгрии     Е. Пруссии
3. Какова цель Импрессионизма?
A.  Изображение гармонического устройства общества             
B.  Позитивное наслаждение прекрасным, выражающееся в спокойном созерцанию 
C. Наиболее естественно запечатлеть реальный мир в его движении
D. Сочетание художественных и утилитарных функций создаваемых произведений, вовлечение в сферу прекрасного все виды деятельности человека.           
4. Как называлась выставка, параллельная официальной, на которой были представлены полотна и скульптуры импрессионистов?
A.  "Салон отверженных"         
B.  "Четыре искусства"              
C. "Мамонтовский художественный кружок"
D. "Утвердители нового искусства"
5. Какой главный элемент изображения импрессионистов?
A.  Композиция
B.  Объемность фигур
C. Светотени и перспектива
D. Световоздушная среда
6. Назовите особенности Импрессионизма (4)
A.  Работа на пленэре
B.  Использование ритма
C. Сильная детализация.
D. Качественная пастозность
F.  Фактуры предметов
E.  Яркие, чистые краски.
G. Растворение объемных фигур.
H. Создание диптихов
7. Кто из данных художников является импрессионистом? (6)
A.  Эдгар Дега
B.  Курбе Гюстав
C. Клод Моне
D. Огюст Ренуар
F.  Сезанн Поль
E.  Эдуард Моне
G. Камиль Писсарро
H. Эжен Буден
8. "Дама в саду" принадлежит …
A.  Эдгару Дега
B.  Эжен Будену
C. Клоду Моне
D. Огюсту Ренуару
9. У Эдгара Дега были две любиые темы. Это ...
A.  Фехтование и солдаты   C. Скачки и балет
B.  Дуэли и танцовщицы  D. Натюрморт и интерьер
10. "Бульвар Монмартр" принадлежит ...
A.  Камилю Писсарро  C. Эжен Будену
B.  Клоду Моне           D. Огюсту Ренуару
11. Что из перечисленного не относится к сериям произведений К.Моне:
А. Руанский собор
В. Стога сена
C. Завтрак на траве
12. Что из перечисленного не соответствует импрессионистическому направлению живописи:
А. выход на пленэр
В. живопись «свободным мазком»
C. на первой стадии работы прописывание темных мест коричневым тоном