Предмет: Другие предметы, автор: anastasiya2011ivaniv

3b. Proszę odpowiedzieć na 0. O jakich świętach opowiada Dominik? Dominik opowiada o świętach wielkanocnych w Polsce. 1. Co Polacy robią w Niedzielę Palmową? 2. Co Ukraińcy robią na Werbną Niedzielę? 3. Z czego zrobiona jest palma? 4. Co robimy w czasie Wielkiego Tygodnia? 5. Co to jest święconka? 6. Od czego zaczyna się świąteczne śniadanie? 7. Jakie tradycje wielkanocne są w rodzinach ukraińskich? 8. Co to jest śmigus-dyngus? TRADYCJE WIELKANOCNE 128




пупсік поможипжпжє​


Nolle: допомогла?)

Ответы

Автор ответа: Nolle
0

1. За тиждень до Великодня святкують Пальмову неділю. Роль пальм у Польщі з давніх-давен відіграють вишукано прикрашені букети з верби та різних рослин. Хоча магічний зміст ритуалу відійшов у непам'ять, традиція збереглася і перетворилася на барвисте свято.

2. Вербна неділя - так в народі відзначають християнське свято Вхід Господній в Єрусалим. Це одне з великодніх свят, яке відзначається рівно за тиждень до Великодня. Українці на Вербну неділю за давньою традицією освячують у церкві квітучі гілки верби.

3. Матеріал - дерево. Призначено для розвитку дітей від 2 до 7 років. Наші покупці живуть у всіх регіонах України!

4. Заборонено веселитися, святкувати, головно співати та розмовляти - краще провести всі дні до Світлого Господнього Воскресіння в молитві. Плотські бажання і втіхи вважаються великим гріхом, а тому в Страсний тиждень потрібно стримувати пориви свого тіла та займатися очищенням душі.

5. Свяче́не — назва їжі посвяченої — покропленої святою водою, на Великдень в православних, греко-католицьких і в римокатолицьких церквах України та деяких інших країн. «Несе мужик у ночовках додому свяче́не: Яйця, паску і ковбаси й порося пече́не» — Степан Руданський 

6. В цілому, заборона накладена тільки на їжу тваринного походження, інші продукти можна додавати або прибирати, порадившись з духовним наставником. Головне - розділити харчування на 5-6 разів на день, включаючи перекушування, і їсти через кожні 2-3 години. 

7. Неможливо уявити український Великдень без писанок, неповторні орнаменти та розмаїття кольорів яких зачаровують око. Практично в усіх народів світу яйце шанувалося здавна і стало символом життя та народження, оскільки в ньому закладено життя як таке.На яйцях нотували всі символи, що були важливими для людей у різні періоди, які вважалися оберегами: сонце, місяць, зірки, вогонь, вода, земля тощо. Звичайно, що в ті часи, коли люди тільки починали робити писанки, вони не були такими довершеними, як сьогодні: це були елементарні зображення предметів, явищ, узорів, а вже з роками розписування великодніх яєць стало мистецтвом.    Поруч із писанками неодмінним атрибутом Великодніх свят у наших предків були гаївки — народні пісні із закликанням весни. Їх виконували діти й незаміжні дівчата. За словами етнографів, ця традиція також прийшла до нас з часів язичництва.

8. Поливаний понеділок — другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня. Вважалося, що вода у великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Тому люди обливали водою одні одних, а в деяких регіонах і самі себе. Цей день пов’язували передусім з духовним весняним очищенням. 

Похожие вопросы
Предмет: Обществознание, автор: anonim1290