Предмет: Химия, автор: knyga2006

суміш міді з цинком масою 40 г обробили надлишком лугу. при цьому виділився газ об'ємом 8,96 л обчисліть масову частку міді у суміші

Ответы

Автор ответа: yogrim71
1

Ответ:

Напишемо рівняння реакції:

Zn + 2NaOH -> Na2ZnO2 + H2↑

Молярний об'єм газу за нормальних умов становить Vm = 22,4 л/моль.

Визначимо кількість отриманого газу за умов н.у.:

n(H2) = V(H2) / Vm = 8,96 л / 22,4 л/моль = 0,4 моль

З рівняння реакції видно, що при реакції одна молекула цинку виділяється разом із двома молекулами водню, тому в реакції взяло участь 0,2 моль цинку.

M(Zn) = 65,4 г/моль

m(Zn) = n(Zn) * M(Zn) = 0,2 моль * 65,4 г/моль = 13,08 г

Масова частка міді у суміші дорівнює:

m(Cu) / m(Зn + Cu) * 100%

m(Cu) = m(Зn + Cu) - m(Zn) = 40 г - 13,08 г = 26,92 г

m(Cu) / m(Зn + Cu) * 100% = 26,92 г / 40 г * 100% = 67,3%.

Відповідь: 67,3%.

Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: oydintashmatova460