Проаналізувавши програми партій від РУП до ТУП. Визначити як вирішувалося аграрне,національне, політичне та робітничі питання спираючись на програми партій.
Ответы
Ответ:
Революційна українська партія (РУП) була першою активною політичною партією в центрально-східній Україні, заснованою в 1900 році. Вона виступала за автономію України в межах Російської імперії і застосовувала тактику міжнародної соціал-демократії. Вона вимагала українізації школи, суду, церкви і громадських установ, а також захисту прав селян і робітників. РУП мала свої організації в різних містах і селах України, а також у Петербурзі і Москві. Вона співпрацювала з російською опозицією в Державній Думі і з українськими науковцями і культурними діячами.
Товариство українських поступовців (ТУП) було таємною політичною і громадською організацією, створеною в 1908 році з ініціативи колишніх членів Української демократично-радикальної партії. Вона об’єднувала представників різних політичних напрямків, які боролися за національно-культурний розвиток українства в умовах реакційного режиму. Вона також ставила за мету автономію України та конституційний парламентаризм. ТУП мало свою раду, централю і громади в різних містах України, а також у Петербурзі і Москві. Вона видавала свої журнали і газети, координувала працю культурно-освiтнiх органiзацiй i наукових товариств i пiдтримувала зв’язки з росiйською опозицiєю i федералiстами.
Аграрне питання було одним з головних для обох партiй, якi визнавали необхiднiсть скасування помiщицькоi земельноi власностi i передачi землi селянам. РУП пропонувала провести соцiалiстичну аграрну реформу на основi колективного господарства і
кооперативного руху. ТУП підтримувала буржуазно-демократичну аграрну реформу на основі приватної власності і ринкових відносин.
Національне питання було також важливим для обох партій, які визнавали право українського народу на самовизначення. РУП і ТУП вимагали надання Україні національно-територіальної автономії в межах Російської імперії, а також гарантії національно-культурних прав українців. РУП і ТУП сприяли розвитку української мови, літератури, історії, освіти і преси. Вони також співпрацювали з іншими національними рухами в Росії і за її межами.
Політичне питання було пов'язане з боротьбою за демократичні перетворення в Російській імперії. РУП і ТУП виступали за конституційний парламентаризм, за обмеження самодержавства і за розширення прав і свобод громадян. Вони брали участь у революційних подіях 1905-1907 років, організовуючи страйки, демонстрації, збройний спротив. Вони також делегували своїх представників до Державної Думи, де вони утворювали українську фракцію. Вони також сприяли створенню Української Центральної Ради під час Першої світової війни.
Робiтниче питання було також актуальним для обох партiй, якi визнавали необхiднiсть полiпшення соцiально-економiчного становища робiтникiв i захисту їх прав i iнтересiв. РУП i ТУП органiзовували робiтничi профспiлки i кооперативи, проводили агiтацiю i просвiту серед робiтникiв, пiдтримували їх вимоги i страйки. Вони також намагалися залучити робiтникiв до українського нацiонального руху i до боротьби за демократичнi перетворення в Росiйськiй iмперii.
Таким чином, програми партiй вiд РУП до ТУП свiдчать про їх
активною силою в політичному житті України на початку XX століття. Вони висували прогресивні ідеї національного і соціального визволення, організовували масовий рух і боролися за демократичні перетворення. Вони також готували ґрунт для української революції 1917-1921 років, яка змінила обличчя України і світу.
Объяснение: