1. Де відбувається сприйняття звуку? 2. Які перетворення звукового сигналу відбуваються? 3. У якій частині вуха фізичні коливання викликають біоелектричні явища? 4. У якому відділі слухового аналізатора відбувається сприйняття звуків? 5. Яка частина органа слуху підсилює звуки, що потрапляють у нього? 6. Які відділи органа слуху передають коливання звукових хвиль? 7. У якій частині слухового аналізатора відбувається остаточне роз- різнення звуків? 8. Чому запальний процес може легко поширитися з носоглотки в середнє вухо, 9. Які особливості будови вуха забезпечують можливість коливань рідини в завитці? 10. При ушкодженні якої частини вуха слух не зникає, але слабшає? Чому?
Ответы
1.Сприйняття звуку відбувається в органі слуху - вуху.
2.Звуковий сигнал спочатку збирається вухом, потім перетворюється в рухи рідини в завитку внутрішнього вуха, які далі спричиняють біоелектричні сигнали, що передаються до мозку для обробки та сприйняття звуку.
3.Фізичні коливання викликають біоелектричні явища в кінцевій частині вуха - в сосочку.
4.Сприйняття звуків відбувається в корі головного мозку.
5.Частина органа слуху, яка підсилює звуки, що потрапляють у нього, - барабанна перетинка.
6.Коливання звукових хвиль передаються від барабанної перетинки до внутрішнього вуха за допомогою ланцюжка слухових кісточок (молоточка, наковальні та стрибочка).
7.Остаточне розрізнення звуків відбувається в корі головного мозку.
8.Запальний процес може легко поширитися з носоглотки в середнє вухо через трубу слухову, яка з'єднує ці дві частини тіла.
9.Завиток внутрішнього вуха має складну форму, що забезпечує можливість коливань рідини в його камерах і тим самим сприяє сприйняттю звуку.
10.При ушкодженні зовнішнього або середнього вуха слух може слабшати або втрачатися частково, але не повністю. Орган слуху має певну резервну здатність до компенсації втрати слуху.