Практична робота № 5 ( 50 баллов)( ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ)
Виготовлення водного розчину із заданою масовою часткою розчиненої речовини.
1 варіант
1. Розчин цинк сульфату, в якому масова частка цієї речовини складає 0,25%, використовують як краплі для очей при лікуванні коньюктивіту. Яку масу солі (цинк сульфату) та який об’єм дистильованої води потрібно взяти для приготування 10г такого розчину?
2. Розчин оцтової кислоти з масовою часткою кислоти 80% називають оцтова есенція. До 72г оцтової есенції додали 128г води. Обчисліть масову частку оцтової кислоти в розчині, який утворився.
Ответы
Ответ:1)Масова частка цинк сульфату в розчині складає 0,25%, що означає, що в 100 г розчину міститься 0,25 г цинк сульфату.
Для приготування 10 г розчину необхідна кількість цинк сульфату:
10 г * 0,0025 = 0,025 г
Щоб визначити об'єм води, необхідного для приготування розчину, скористаємось формулою:
маса речовини / масова концентрація = об'єм розчину
Об'єм розчину дорівнює об'єму дистильованої води, яку необхідно взяти.
Обчислимо масову концентрацію цинк сульфату в розчині в г/мл:
0,25 г / 100 мл = 0,0025 г/мл
Тоді об'єм води, необхідний для приготування розчину, буде:
0,025 г / 0,0025 г/мл = 10 мл
Отже, для приготування 10 г розчину цинк сульфату потрібно взяти 0,025 г цинк сульфату та 10 мл дистильованої води.
2)Спочатку знайдемо масу оцтової кислоти в розчині:
Маса оцтової кислоти = 72 г * 0.8 = 57.6 г
Загальна маса розчину: 72 г + 128 г = 200 г
Масова частка оцтової кислоти в розчині:
маса оцтової кислоти / загальна маса розчину * 100% = 57.6 г / 200 г * 100% ≈ 28.8%
Отже, масова частка оцтової кислоти в утвореному розчині становить близько 28.8%.
Объяснение: