Предмет: Химия,
автор: kyrosss1843
Роз‘вяжіть задачу (повне розв‘язання)
У процесі фотосинтезу рослина поглинула 168 л (н.у.) вуглекислого газу. Яка маса глюкози утворилась при цьому? Скільки літрів кисню виділилось у результаті реакції?
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
Рівняння фотосинтезу виглядає наступним чином:
6 CO2 + 6 H2O + світлоенергія → C6H12O6 + 6 O2
З рівняння видно, що для синтезу 1 молекули глюкози необхідно поглинути 6 молекул вуглекислого газу (CO2). Отже, у даному випадку було поглинуто 168/6 = 28 молекул вуглекислого газу.
Таким чином, було синтезовано 28/6 = 4,67 молекул глюкози.
Для синтезу 1 молекули глюкози виділяється 6 молекул кисню (O2). Отже, у даному випадку було виділено 4,67 * 6 = 28,02 молекул кисню.
Одна молекула глюкози має молекулярну масу 180 г/моль. Тому маса глюкози, яка утворилась при цьому, дорівнює 4,67 * 180 г/моль = 840,6 грама.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: irabeztalanna
Предмет: Физика,
автор: marusya3195
Предмет: Литература,
автор: katakulik125
Предмет: Химия,
автор: el831894