Предмет: Физика, автор: mww2ghost

ОЧЕНЬ СРОЧНО!!

1. Обчисли, з якою виштовхувальною силою діє повітря на тіло об'ємом 1 м³ при 0°С і нормальному тиску. (Вважай густину рівною ρ повітря=1,29 кг/м3 і g = 9,8 Н/кг).
2.У повітрі тіло розтягнуло пружину динамометра із силою 53,3 Н, а у спирті — з силою 4,3 Н. Чому дорівнює об'єм тіла? (g≈10м/с2.)

Ответы

Автор ответа: polinaa8689
2

Ответ:

1. повітря діє на тіло з силою близько 12.642 Н.

2. об'єм тіла в спирті дорівнює 0.92 об'єму тіла в повітрі.

Объяснение:

За законом Архімеда, сила піднесення, що діє на тіло в повітрі, рівна вазі повітря, витісненого тілом. Тобто:

F = ρ * g * V,

де F - сила піднесення, ρ - густина повітря, g - прискорення вільного падіння, V - об'єм тіла.

Підставляємо відповідні значення:

F = 1.29 кг/м³ * 9.8 Н/кг * 1 м³ ≈ 12.642 Н

Отже, повітря діє на тіло з силою близько 12.642 Н.

Різниця між показаннями динамометра в повітрі та у спирті відповідає силі Архімеда, яка діє на тіло в спирті:

F_A = F_спирт - F_повітря = 4.3 Н - 53.3 Н = -49 Н.

Оскільки сила Архімеда пропорційна об'єму тіла, то ми можемо визначити відношення об'ємів тіла в спирті та повітрі:

V_спирт / V_повітря = F_спирт / F_повітря = (F_спирт - F_повітря) / F_повітря = -49 Н / 53.3 Н ≈ -0.92.

Отже, об'єм тіла в спирті дорівнює 0.92 об'єму тіла в повітрі.

Похожие вопросы