Предмет: Українська література, автор: alinakravkhenko2006

Напишіть висловлювання (8-10речень).Доведіть або спростуйте твердження: «Мавка – це світла мрія Лукаша, зліт його творчого духу

Ответы

Автор ответа: ena011748
3

Ответ:

Твердження «Мавка – це світла мрія Лукаша, зліт його творчого духу» можна спростувати або підтвердити залежно від того, як сам автор розглядає образ Мавки у своїй творчості. Однак, в цілому, Мавка є складною і багатозначною символічною фігурою української міфології та літератури. У деяких версіях міфів Мавка є духом лісу, який здатен відволікати людей від реального світу та занурити їх у своє магічне царство. У творах Лесі Українки та Івана Франка Мавка є символом природи та її зв'язку з людською душею. Водночас, у певних інтерпретаціях, Мавка може бути сприйнята як образ жінки-митця, яка віддається своїй творчості та мистецькому покликанню. Отже, можна зробити висновок, що Мавка - це символ, який має різноманітні інтерпретації та значення, тому не можна стверджувати, що вона є лише мрією конкретного автора чи образом його творчого духу.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: vladcloud233033
Випишіть із тексту джерел опорні слова-історизми, за якими будете характеризувати повсякденне життя у Львові.

текст
5. «...Хочемо та постановляємо, щоб українці нарівні з іншими міщанами та перед міщанами поляками римської віри вживали всіх прав, привілеїв, вільностей, прерогатив та імунітетів, наданих місту Львову з різних нагод і різними способами найяснішими нашими попередниками.
Священники їхні церкви грецького обряду, які тепер живуть і будуть у майбутньому, повинні бути вільними та звільнені від будь-яких податків. Усім згаданим українцям грецького обряду надається львівське міське право. Також на уряди бурмистрів, лавників та інші префектури у цьому місті можна та треба нашому теперішньому й майбутньому старості обирати та призначати [українців]; своїх синів [українці] можуть та мають право давати та посилати для навчання вільних мистецтв до початкових шкіл, гімназій та вищих шкіл, які існують як у нашому місті, так і будь-де в королівстві та в наших володіннях; вони можуть вивчати будь-які, без винятку, цехові ремесла та в них працювати, навчати товаришів та учнів будь-якого ремесла, засновувати цехи та ремісничі братства і, згідно із звичаєм, бути у них старшими і сеньйорами, а майстри будь-яких польських ремесел зобов’язані приймати та допускати українців до цього роду ремесла та цехів. Вільно також їм українцям будь-якого роду товарами, як би вони не називалися, продавати сукно та будь-які інші купецькі та крамарські товари; вільно їм у приватних будинках, так і на будь-яких публічних місцях завжди та в будь-яку пору виставляти на продаж вина, виготовляти мед, пиво та будь-які інші напої».