За полярний день Антарктида одержує стільки ж сонячного тепла, скільки приекваторіальні райо ни Землі, але температури повітря над нею є вкрай низькими через _______________.
Життя на материку дуже бідне. На узбережжях характерними представниками тваринного світу є ________, у прибережних водах живуть: __________.
На материку нині працює 39 наукових станцій 18 країн світу. Україна - антарктична держава. Полярна станція *________* працює з 1996 р.
Ответы
Ответ:
Антарктичний клімат полярний континентальний (за винятком узбереж). Незважаючи на те, що в Центральній Антарктиді взимку протягом декількох місяців триває полярна ніч, річна сумарна радіація наближається до річної сумарної радіації екваторіальної зони (станція Восток — 5 ГДж/(м² рік) або 120 ккал/(см² рік)), а влітку досягає дуже великих значень — до 1,25 ГДж/(м² міс.) або 30 ккал/(см² міс.). Однак до 90 % тепла, що надходить, відбивається поверхнею снігу назад у світовий простір і лише 10 % йде на її нагрівання. Тому радіаційний баланс Антарктиди негативний, а температура повітря дуже низька.
Фауна Антарктики представлена окремими видами безхребетних, птахів та ссавців. Нині в Антарктиді виявлено не менше 70 видів безхребетних, гніздяться чотири види пінгвінів. На території полярної області знайдені викопні рештки декількох видів нептахових динозаврів .
Вільними від льодовиків і снігу залишається лише 2 % території материкової Антарктики. Велика частина фауни Антарктиди представлена на декількох «аренах життя»: прибережні острови і льоди, прибережні оазиси на материку (наприклад, «оаза Бангера»), арена нунатаків (гора Амундсена біля станції Мирний, гора Нансена на Землі Вікторії тощо) та арена льодовикового щита. Тварини найбільш поширені в приморській смузі (тільки тут зустрічаються тюлені та пінгвіни). Є тут і свої ендеміки, наприклад, чорний комар-дзвінець Belgica antarctica.Акаде́мік Верна́дський (до 1996 — Фараде́й; англ. Faraday Station) — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.
Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей» 1954 перенесена на острів Галіндез[2]; у лютому 1996 року була передана Британією Україні та перейменована на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Перша українська антарктична експедиція (1996—1997 рр.) під час передачі станції сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів[6].
Метою Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011—2020 роки є забезпечення проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень в Антарктиці, ефективного функціонування антарктичної станції «Академік Вернадський», виконання Україною міжнародних зобов'язань відповідно до Договору про Антарктику та науково обґрунтованої оцінки перспектив освоєння біологічного та мінерально-ресурсного потенціалу регіону
Объяснение: