Предмет: Химия,
автор: yoongi1514
СРОЧНО
Обчисліть об’єм карбон (IV) оксиду (н.у.), який утвориться в процесі термічного розкладу 1 моль кальцій гідрогнекарбонату, що містить 2% не карбонатних домішок. (21,95 л)
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Сначала нужно вычислить количество кальцій гідрогнекарбонату, содержащего 2% не карбонатных домишек.
1 моль кальцій гідрогнекарбонату = 1 моль Ca(HCO3)2 = 1 моль CaCO3 + 2 моль CO2 + 2 моль H2O
Молярная масса Ca(HCO3)2 = 162,1 г/моль
2% не карбонатных домишек = 0,02 * 162,1 г = 3,24 г
Масса чистого Ca(HCO3)2 = 162,1 г - 3,24 г = 158,86 г
Количество молей чистого Ca(HCO3)2 = 158,86 г / 162,1 г/моль = 0,980 моль
Объем CO2, выделяющегося при термическом разложении 1 моль Ca(HCO3)2 = 2 моль = 44,8 л (н.у.)
Объем CO2, выделяющегося при термическом разложении 0,980 моль Ca(HCO3)2 = 0,980 * 44,8 л/моль = 43,86 л (н.у.)
Таким образом, объем карбон (IV) оксида (CO2) составляет 43,86 л (н.у.).
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: sofiiamatsipura
Предмет: Биология,
автор: delindga2010
Предмет: Музыка,
автор: Illaviton
Предмет: Музыка,
автор: ivanovakatgirl
Предмет: Математика,
автор: Komunyaka228