Предмет: Биология, автор: mxxewwll

Срочно Біологія 11клас 50 балів!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: vladgalulko
1
а) За рік рослини синтезують 80 млрд тонн органічних речовин, що містять С. Оскільки молекула глюкози (основної органічної речовини, що синтезується в ході фотосинтезу) містить 6 атомів С, то загальна кількість С, яка поглинається рослинами за рік, дорівнює:
80 млрд тонн * 6 атомів С / 1 молекулу глюкози * 1 моль глюкози / 180 г = 1,6 * 10¹² моль С
Оскільки молекула СО₂ містить 1 атом С, то кількість СО₂, яку поглинають рослини за рік, дорівнює:
1,6 * 10¹² моль С * 1 моль СО₂ / 1 моль С = 1,6 * 10¹² моль СО₂
Оскільки об'єм і маса газу пропорційні, то кількість СО₂ у тоннах можна розрахувати, знаючи його об'єм у м³. При стандартних умовах (температура 0 °С і тиск 1 атмосфера) об'єм 1 моля будь-якого газу дорівнює 22,4 м³. Тому кількість СО₂ у тоннах дорівнює:
1,6 * 10¹² моль СО₂ * 22,4 м³ / моль * 1 т / 1000 кг = 3,6 * 10¹¹ тонн СО₂
б) При фотосинтезі з молекули СО₂ і молекули води утворюється молекула глюкози та молекула кисню. Оскільки масова частка кисню у молекулі води дорівнює 8/18, а масова частка кисню у молекулі глюкози дорівнює 6/180, то на кожні 6 молекул СО₂, які залучаються до фотосинтезу, утворюється 1 молекула кисню:
6 CO₂ + 6 H₂O + світло -> C₆H₁₂O₆ + 6 O₂
Отже, за рік рослини виділяють в атмосферу кисень у кількості, що дорівнює половині кількості поглинутого СО₂, тобто:
3,6 * 10¹¹ тонн СО₂ * 1 моль СО₂ / 1 тонна * 1 моль O₂ / 2 моль СО₂ * 32 г / 1 моль * 1 тонна / 1000 кг = 2,9 * 10¹² тонн О₂
Автор ответа: Nekachock
1

Ответ:

Одна молекула глюкози, яку синтезує рослина під час фотосинтезу, складається з 6 молекул вуглецю. Отже, щоб знайти скільки атмосферного СО2 поглинають рослини за рік, ми можемо поділити загальну кількість синтезованих органічних речовин (80 млрд тонн) на масу однієї молекули глюкози (180 г/моль), а потім помножити на кількість молекул вуглецю в одній молекулі глюкози (6 моль).

Отже, кількість атмосферного СО2, яку поглинають рослини за рік, можна розрахувати таким чином:

80 млрд тонн / (180 г/моль) * 6 моль = 1,6 * 10^14 моль

Під час фотосинтезу рослини виділяють у повітря кисень, О2. Кожна молекула глюкози видає 6 молекул кисню, тому загальна кількість кисню, яку виділяють рослини, може бути розрахована так:

80 млрд тонн / (180 г/моль) * 6 моль * 32 г/моль = 3,4 * 10^17 годин

Отже, рослини виділяють близько 3,4 * 10^17 годин кисню за рік.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: evgeniytop29
Предмет: История, автор: sasakudinov8