Предмет: Химия, автор: everythings1590

ОЧЕНЬ СРОЧНООО!!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!
1. Складіть структурні формули молекул таких кислот: а) 2-амінопентанової; б) 3-аміно-2,3-диметилбутанової; в) 4-аміно-3-метилбутанової.
2. Порівняйте хімічні властивості етанової та аміноетанової кислот.
3. Обчисліть масову частку Карбону в γ-аміномасляній кислоті.
4. Яку масу амінооцтової кислоти потрібно розчинити у 100 мл води, щоб виготовити розчин із масовою часткою сполуки 16,7 %?
5. Масова частка білків у квасолі становить 21 %, а середнє значення масової частки Нітрогену в білках дорівнює 16 %. Яка приблизна маса Нітрогену міститься в 60 г квасолі? ​

Ответы

Автор ответа: balissamm
1

Ответ:

1

а) CH3CH2CH(NH2)CH2COOH

б) CH3C(CH3)(NH2)CH(CH3)COOH

в) CH3CH(CH3)CH(NH2)COOH

2 Етанова кислота (CH3COOH) - це слабка кислота, яка утворює солі - ацетати, з основами. Аміноетанова кислота (CH3CH(NH2)COOH) є амфотерною речовиною, тобто може взаємодіяти як з кислотами, так і з основами. Крім того, аміноетанова кислота має властивості амінів - вона може утворювати солі з кислотами, а також може піддаватися реакціям з киснем, що призводить до утворення оксиду аміду.

3 Молекулярна маса γ-аміномасляної кислоти дорівнює 131,17 г/моль. Масова частка Карбону (С) в сполуці обчислюється як:

маса С / молекулярна маса γ-аміномасляної кислоти * 100%

Маса С в молекулі γ-аміномасляної кислоти дорівнює 5 * 12,01 г/моль = 60,05 г/моль. Тому масова частка С в γ-аміномасляній кислоті становить:

60,05 г/моль / 131,17 г/моль * 100% = 45,86%

4 Нехай маса амінооцтової кислоти, яку необхідно взяти, дорівнює х грамам. Тоді маса розчину складає:

х г + 100 г (маса води) = (х + 100) г

Масова частка сполуки в розчині дорівнює:

маса амінооцтової кислоти / маса розчину * 100%

16,7% = х г / (х + 100) г * 100%

х = 20,9 г

Отже, необхідно взяти 20,9 г амінооцтової кислоти та розчинити її в 100 мл води.

5 Якщо масова частка Нітрогену в білках дорівнює 16%, то масова частка білка, що міститься в 60 г квасолі, дорівнює:

21% * 60 г = 12,6 г білків

Маса Нітрогену, яка міститься в цій кількості білків, дорівнює:

16% * 12,6 г = 2,02 г Нітрогену

Отже, в 60 г квасолі міститься близько 2,02 г Нітрогену.

Объяснение:

Похожие вопросы