Предмет: Физика, автор: sexyalist666

2. Автомобіль масою 1 т рухається з прискоренням 1 м/с². Визначте модуль рівнодійної сил, що
діють на нього.
3. Чому дорівнює маса тіла, якщо відомо, що його вага 10 кН?
4. Під дією горизонтальної сили 10 Н тіло ковзає по поверхні. Чому дорівнює коефіціент тертя,
якщо відомо, що маса тіла 2 кг?

Ответы

Автор ответа: sstavridka
2

Ответ:

2. За другим законом Ньютона рівнодійна сила дорівнює добутку маси тіла на прискорення:

F = m*a = 1 т * 1000 кг/т * 1 м/с² = 1000 Н

3. Маса тіла дорівнює його вазі, поділеній на прискорення вільного падіння:

m = F/g = 10 кН / 9,81 м/с² ≈ 1019,2 кг

4. Коефіціент тертя можна визначити за формулою:

μ = Fтр / Fn,

де Fтр - сила тертя, Fn - нормальна сила, що дорівнює вазі тіла при вертикальному русі.

За другим законом Ньютона:

F = m*a,

де a - прискорення, що дорівнює прискоренню вільного падіння, якщо тіло ковзає без опору повітря.

Отже, Fn = m*g, де g - прискорення вільного падіння.

Звідси:

μ = Fтр / (m*g) = 10 Н / (2 кг * 9,81 м/с²) ≈ 0,51.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: VeraBanana
Предмет: Русский язык, автор: aigerimymirzakkizi
Предмет: Литература, автор: egormatvienko77