Предмет: Химия,
автор: Аноним
Масові частки нітрогену і карбону в органічній речовині становлять відповідно 15,05 і 77,42%. Установіть молекулярну формулу речовини.
Массовые частицы азота и карбона в органическом веществе составляют соответственно 15,05 и 77,42%. Установите молекулярную формулу вещества
ДАЮ 100 БАЛОВ
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ:
Объяснение:
Знайдемо масову частку гідрогену:
w(Н) = 100% - w(C) - w(N) = 100% - 15,05% - 77,42% = 7,53
Вичислимо кількість атомів Карбону, Гідрогену і Нітрогену:
n(C) = w(C)/М(С) = 77,42/12 = 6,45
n(N) = w(N)/М(N) = 15,05/14 = 1,075
n(Н) = w(Н)/М(Н) = 7,53/1 = 7,53
n(C) : n(Н) : n(N) = 6,45 : 7,53 : 1,075
Так як індекси повіні бути цілі числа , то розділимо всі на менший тобто 1,075 і отримаємо
n(C) : n(Н) : n(N) = 6 : 7 : 1
Отже формула речовини: С6H7N
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: aleksandratisenko120
Предмет: Физика,
автор: swettie14
Предмет: История,
автор: knastya2112
Предмет: Химия,
автор: sergiysekret123
Предмет: Русский язык,
автор: anastasiaslepicheva