1. Словосполучення - це:
а) два або більше слів, одне з яких головне, а інше – залежне;
б) це кілька слів;
в) це два слова.
2. Яке з поданих поєднань слів є словосполученням?
а) земля і небо;
б) після уроків;
в) вірна дружба.
3. Не є словосполученням:
а) святковий день;
б) настав ранок;
в) дружити віддано.
4. Граматична основа речення – це:
а) підмет і додаток;
б) підмет і присудок;
в) присудок і обставина.
5. У реченні Мовчанка гнів гасить підметом є слово:
а) мовчанка;
б) гнів;
в) гасить.
6. Присудком у реченні Останні квіти під вікном засипав перший сніг. є слово:
а) останні;
б) засипав;
в) сніг.
7. Двоскладним називається речення, граматична основа якого складається:
а) з підмета і присудка;
б) тільки з підмета;
в) тільки з присудка.
8. За метою висловлювання речення поділяються на:
а) двоскладні, односкладні, розповідні;
б) розповідні, питальні, спонукальні;
в) окличні, неокличні, питальні.
9. Утворіть з поданих слів словосполучення. Зробіть синтаксичний розбір 2 словосполучень. 2 б.
(Сніжний) зимі; першій (ластівка); на високій (береза); знати (історія); підручники (математика); розкинутися в (долина); кінець (день); пригостити (цукерка).
10. Завдання на співвідношення: 1 б.
Речення (розділові знаки в кінці речення пропущено)
1. В українських піснях барвінок є символом молодості
2. Хто боком спить, а лежачи їсть
3. Вивчайте, любіть рідну мову
Вид речення за метою висловлювання
А. Спонукальне
Б. Розповідне
В. Питальне
11. Визначте граматичні основи речень, дати характеристику реченню (за метою висловлювання, емоційним забарвленням, будовою граматичної основи). 2 б.
Калина – гордість українського садка.
Хочу дарувати людям радість і тепло.
12. Напишіть невелику творчу роботу «Улюблена книжка» з використанням різних за метою висловлювання та емоційним забарвленням речень. 3 б.
Ответы
Ответ:1а) два або більше слів, одне з яких головне, а інше – залежне;
2 б) після уроків;
3 в) дружити віддано;
4 б) підмет і присудок;
5 а) мовчанка;
6 б) засипав;
7 б) тільки з підмета;
8 б) розповідні, питальні, спонукальні;
9 Словосполучення "сніжна зима" - підмет складається з іменника "зима", адже воно є головним і є суттєвим, залежне слово - прикметник "сніжна", який описує зиму.
Словосполучення "на високій березі" - підмет складається з іменника "береза", залежне слово - прийменник "на" та його означення "високий".
10 1 - Б 2 - Б 3 - А
11 1)Граматична основа речення "Калина – гордість українського садка" - "Калина є гордістю". Це речення є окличним, описовим, односкладним, розповідним. Воно містить складне іменне присудок, де підмет "калина" із залежним словом "українського садка" виражає характеристику головного слова "гордість".
2)Граматична основа речення "Хочу дарувати людям радість і тепло" - "Хочу дарувати". Це речення є складним, розповідним, спонукальним. Воно містить дві граматичні присудки, де підмет "я" із залежним словом "дарувати" виражає бажання автора, а далі йдуть два об'єкти "радість" і "тепло", що вказують на те, що автор хоче дарувати людям.
12 Моя улюблена книжка - "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова. Ця книга захоплює мене своєю магією та загадковістю. Вона розповідає про диявольську подію в Москві, де з'являється Майстер зі своїм романом, що кардинально змінює життя багатьох людей. Це не просто роман, а глибоке та філософське творіння, яке пропонує читачеві багато питань на роздум.
Читаючи цю книжку, я відчуваю захоплення та захоплення. Я зовсім втрачаюся в її світі, що переносить мене в інший час та простір. Також я відчуваю певний страх перед тим, що може потрапити з персонажами книги, і цей страх додає їй чарівності.
Крім того, ця книга надихає мене на думки про те, як можна змінити своє життя і життя інших людей. Вона показує, як маленький та нікчемний твір може зробити величезний вплив на світ. Я дійсно вірю в те, що книжки можуть змінити світ.
У "Майстері і Маргарити" є все - любов, інтрига, драматизм та філософія. Це твір, який я б рекомендувала прочитати кожному, хто хоче бути трохи цікавою літературою. Він змусити задуматися, зробити плакати та сміятися, а також відчути величезний духовний заряд.
Объяснение: