Предмет: Химия,
автор: Liza1864
Визначте молекулярну формулу сполуки, якщо відносна густина пари речовини за воднем 22,5, а масові частки С - 0,534, Н - 0,155, N - 0,311:
А) бутанамiн
Б) пропанамiн
В) метанамін
Г) етанамiн
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:
М(СxHyNz) = D(H2) * M(H2) = 22,5 * 2 = 45 г/моль
Вичислимо кількість атомів Карбону, Гідрогену і Нітрогену:
n(C)=Mr(CxHyNz)*w(C)/Ar(C)*100% = 45 * 53,4/12 * 100% = 2
n(N)=Mr(CxHyNz)*w(N)/Ar(N)*100% = 45 * 31,1/14 * 100% = 1
n(Н)=Mr(CxHyNz)*w(Н)/Ar(Н)*100% = 45 * 15,5/1 * 100% = 7
n(C) : n(Н) : n(N) = 2 : 7 : 1
Отже формула речовини: С2H7N - етанамiн
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: valeriapolanska20
Предмет: Информатика,
автор: zvoudux
Предмет: История,
автор: nazlialieva92
Предмет: Химия,
автор: rayachka77