Предмет: История, автор: borg07play07

1 Розкрийте зміст тенденцій політичного й соціального розвитку
Великої Британії в 1815—1870 рр
2 Які риси притаманні економічному життю тогочасної Великої Британії?

Ответы

Автор ответа: ssdf99234
0

Ответ:

1. Політичний і соціальний розвиток Великої Британії в 1815-1870 роках був пов’язаний з наслідками наполеонівських воєн, промисловою революцією, розширенням колоніальної імперії, реформами виборчої системи і парламенту, рухом за громадянські права і соціальне законодавство. Деякі з основних подій та тенденцій були такими:

  • У 1815 році Велика Британія була однією з переможних держав у воєн проти Наполеона і одержала значну частину колоніальних територій Франції на Венському конгресі. Вона також стала провідною морською і торговою державою світу.
  • У 1820-1830-х роках Велика Британія переживала перехід від суспільства землевласників до суспільства промисловців і торговців. Промислова революція призвела до масового зростання виробництва, транспорту, міста і населення. Це створило новий клас фабрикантів і підприємців, а також новий клас робочих і бідних.
  • У 1832 році була прийнята перша реформа парламенту, яка збільшила кількість виборців і перерозподілила мандати між округами. Це послабило вплив землевласників і поправило представництво промислових районів. У наступні десятиліття були проведені ще два акти про реформу парламенту (1846 і 1867), які поступово розширили право голосу до всього чоловічого населення.
  • У 1833-1846 роках було прийнято низку соціальних законів, які мали на меті поліпшити умови праці і життя робочого класу. Серед них були Закон про фабрики 1833 року, який обмежив робочий час дітей і підлітків, встановив обов’язкову освіту для дітей до 13 років і створив систему інспекторів фабрик; Закон про бідних 1834 року, який змінив систему допомоги бідним і створив трудові будинки для непрацездатних; Закон про муніципалітети 1835 року, який реформував місцеве самоврядування і дав право голосу мешканцям муніципалітетів; Закон про шахти 1842 року, який заборонив працю жінок і дітей у вугільних шахтах; Закон про здоров’я міст 1848 року, який створив Генеральну раду здоров’я і надав повноваження муніципалітетам забезпечувати водопостачання, каналізацію і очищення вулиць.

2.Економічне життя тогочасної Великої Британії було характеризовано такими рисами:

  • Велика Британія була першою країною, яка пережила промислову революцію, яка почалася в середині XVIII століття. Це призвело до масового зростання виробництва, транспорту, міста і населення. Велика Британія стала провідною промисловою і торговою державою світу, яку називали “майстернею світу”.
  • Велика Британія мала велику і складну колоніальну імперію, яка охоплювала частини Африки, Азії, Америки і Океанії. Колонії забезпечували Велику Британію сировиною, ринками збуту і стратегічними базами. Велика Британія також контролювала важливі морські шляхи і торговельні порти.
  • Велика Британія була прихильницею вільної торгівлі і знизила мита і квоти на імпорт і експорт товарів. Це сприяло розвитку міжнародної комерції і банківської справи. Велика Британія також випускала свою національну валюту - фунт стерлінг - яка стала світовою резервною валютою.
  • Велика Британія була суспільством з великими соціальними контрастами і нерівністю. На вершині суспільної піраміди були землевласники і аристократи, які мали великий вплив на політику і культуру. На дні суспільної піраміди були робочий клас і багатодетним селяни, яким доводилося жити в умовах багатства, низьких заробить плат та поганих умов працевлаштування. Масовий рух за громадянськими правами і соціальною справедливістю почався з Чартістського руху, який вимагав реформи парламенту і виборчої системи. Чартісти проводили масові мітинги, петиції і страйки, але їхні вимоги були відхилені парламентом.
  • Іншим соціальним рухом був антикорнзаконний ліг, який об’єднав фермерів, промисловців і торговців у боротьбі проти законів про хлібні збори, які підтримували високу ціну на хліб за рахунок споживачів.
Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: adi201011

1 Бала велосипедiмен таудан сырғанап 6 Коянның жылдамдығы 17 м/с, дель-
түседі. Баланың а) жермен; ә) велосипед
рамасымен; б) велосипед доңғалағымен
салыстырғандағы қозғалысы туралы не
айтуға болады?
финнiн жылдамдығы 900 м/мин, тас-
бақаның жылдамдығы 830 см/мин,
гепардтың жылдамдығы 112 км/сағ. Осы-
лардың iшiндегi ең үлкен жылдамдық ең
кiшi жылдамдықтан неше есе артык?
7 Бір велосипедші 24 с бойы 10 м/с
жылдамдықпен қозғалды, ал екiншi ве-
лосипедші осы жол бөлiгiн 36 с-та өтті.
дегі жылдамдығы қандай?
Екiншi велосипедшiнiн осы жол белiгiн-
8 Ертіс өзені бөлігінде жүк теплоходының
600 км/таул,
ағыс бойымен жылдамдығы
ал ағысқа қарсы 336 км/тәул. Су ағысының
осы бөліктегі жылдамдығын анықтаңдар.
УА
2 Тузу жолмен жүрiп келе жаткан по-
йыз бұрыла бастады. Пойыздың бірінші
және соңгы вагондары бiр-бiрiне катыс-
ты қозғала ма?
3 саяхатшы 10 км жолды 2 сағ-та жүріп
етуі керек. Ол қандай жылдамдықпен
журуi тиiс?
4) а) Метро эскалаторындағы адам;
ә) трамплиннен секірген шаңғышы; б) тiгiн
мәшинесінің инесі; в) сағат тілдерi; г) парк-
тегi айналмалы шолу деңгелегі қалай
козгалады: түзу сызықты ма, әлде қисық
сызықты ма?
5 Велосипед қозғалысында (2.9-сурет)
доңғалак шеңберiндегi с нүктесiнiк ве-
лосипед рамасына, Жер бетiне қатысты
траекториясын көрсетiндер.
Предмет: Математика, автор: nodirae57
Предмет: Математика, автор: neckina907