Предмет: История, автор: assamsung659

ДОПОМОЖІТЬ ТАБЛИЦЮ ЗРОБИТИ СРОЧНО!!!!!!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: anastasiiamanus
0

Відповідь:

Спільне: Давньогрецька і давньоримська цивілізації займали розташовані географічно близько один до одного території, існували майже в один і той же час, тому немає нічого дивного, що вони тісно пов'язані між собою. Обидві цивілізації володіли розвиненими культурами, які розвивалися, взаємодіючи один з одним.

Звичайно, вивчення стародавнього світу проводиться не з простої цікавості. Історичні події взаємопов'язані і мають великий вплив один на одного. Цивілізацію Стародавньої Греції та Стародавнього Риму пізніше стали основою для створення європейської цивілізації, і справили величезний вплив на розвиток середньовічного, а, отже, і сучасного світу. Давньоримська і давньогрецька цивілізації дуже схожі один з одним. Швидше за все, грецька культура справила більший вплив на розвиток римської за рахунок того, що вона розвивалася в більш ранній період часу, а римська культура як би успадковувала її риси, вона була їх логічним розвитком і звичайно додавала до неї безліч нових ознак і особливостей. Тому, розглядаючи римську культуру можна часто говорити, що її особливості притаманні і грецької культурі. У деяких випадках їх культури навіть можна розглядати як одну загальну греко-римську культуру. Але в той же час між цими двома цивілізаціями було дуже багато суттєвих відмінностей.

Відміності: Греки вважали, що в культурі, як і в самому житті, повинні поєднуватися два начала - гармонія краси і спокою, і розкутості, свободи, природної стихії. Агонистика - змагальність - провідний принцип грецької культури. Поєднання різноманітності і взаємної лояльності породило змагання окремих особистостей, груп і полісів в цілому за досягнення чудових результатів у всіх сферах життя, але особливо - у спортивних іграх.

Греція створила прецедент плідного суперництва двох основних напрямів у філософії. У руслі її утворився грунт для розвитку античної науки.

Домінанта свідомості грека-громадянина поліса - відчуття свобод.

Пояснення:

Удачі в навчані!

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: madinamuhamed2014
Предмет: Алгебра, автор: madashaalex
Предмет: Физика, автор: aleksia58