Предмет: Химия, автор: asotvansot74

Яку масу води слід додати до 200 г розчину з масовою часткою сульфатної кислоти 40 %, щоб одержати розчин з масовою часткою H2SO4 10 %?


asotvansot74: Які маси розчинів з масовими частками Купрум (II) хлориду 18 та 10 % необхідно взяти, щоб приготувати 450 г розчину з масовою часткою CuCl2 12 %?

Ответы

Автор ответа: Sandmannnn
2

Відповідь: необхідно додати 600 г води до 200 г розчину з масовою часткою сульфатної кислоти 40%, щоб одержати розчин з масовою часткою H2SO4 10%

Пояснення: Для розв'язання цієї задачі необхідно використати формулу розведення розчинів:

C1V1 = C2V2

де C1 та V1 - концентрація та об'єм початкового розчину, а C2 та V2 - концентрація та об'єм отриманого розчину.

Початковий розчин містить 40% H2SO4, тобто концентрація H2SO4 дорівнює 0,4. Нехай V дорівнює об'єму води, який потрібно додати до початкового розчину. Тоді масова частка H2SO4 у отриманому розчині буде 10%, тобто концентрація H2SO4 дорівнює 0,1.

Застосовуючи формулу розведення розчинів, маємо:

0,4 * 200 = 0,1 * (200 + V)

80 = 20 + 0,1V

0,1V = 60

V = 600 г

Отже, необхідно додати 600 г води до 200 г розчину з масовою часткою сульфатної кислоти 40%, щоб одержати розчин з масовою часткою H2SO4 10%


((Якщо пояснення не потрібне, списуй готовий розв'язок. Гарного дня :) )).

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: danyapusikkot