Розвяжіть задачі
1) Моногібридне схрещування
а. У людини 6-палість домінує над нормальною будовою кисті. Визначте ймовірність народження нормальних дітей у сім'ї, де обидва батьки гетерозиготні.
б. Альбінізм - рецесивна ознака. В сім'ї, де один із батьків - альбінос, а інший - нормальний, — народилися близнюки, один із яких був альбіносом. Яка ймовірність народження наступної дитини альбіносом?
2) Проміжне успадкування:
а. Аутосомний ген із неповним домінуванням у гомозиготному стані спричинює сильну деформацію кінцівок, але в гетерозигот він зумовлює лише вкорочення пальців (брахідактилія). — Визначте можливі фенотипи дітей в сім'ї, якщо один із батьків здоровий, а в іншого - брахідактилія.
б. Ахаталазія зумовлена рідкісним аутосомним рецесивним геном. У гетерозигот активність «аталази» дещо знижена. Жінка з нормальною активністю каталази взяла шлюб із чоловіком з пониженою активністю ферменту.
— Яке потомство можна очикувати від такого шлюбу?
— Визначте ймовірні генотипи і фенотипи дітей у сім'ї, де батько має ахталазею, а в матері лише дещо знижена активність цього ферменту.
3)Дигібридне схрещування:
а. У людини кароокість і наявність ластовиння - домінантні ознаки. Кароокий без ластовиння чоловік (гетерозиготний за ознакою кароокості) одружився із блакитноокою жінкою із ластовинням (гетерозигота). Якими в них будуть діти?
б.. Блакитноокий правша, батько якого був лівшею, оженився на кароокій лівші з родини, всі члени якої протягом кількох поколінь мали карі очі. Яками в них можуть бути діти?
Ответы
Объяснение:
Моногібридне схрещування:
а. У сім'ї, де обидва батьки гетерозиготні за ознакою 6-палість, ймовірність народження нормальних дітей становить 25%.
б. Якщо один із батьків є альбіносом, то ймовірність народження наступної дитини альбіносом становить 50%.
Проміжне успадкування:
а. У сім'ї, де один із батьків має брахідактилію, а інший здоровий, можливі фенотипи дітей: здорові з нормальними пальцями (25%), здорові з вкороченими пальцями (50%) і з брахідактилією (25%).
б. Від такого шлюбу можна очікувати 50% здорових дітей з нормальною активністю каталази і 50% гетерозиготних з пониженою активністю цього ферменту. Усі діти матимуть нормальний фенотип, оскільки домінуючий аллель забезпечує нормальну роботу ферменту.
Дигібридне схрещування:
а. Діти будуть гетерозиготні за обидві ознаки, тобто всі отримають кароокий та ластовиння (КкЛл).
б. Діти можуть бути кароокіми і правшами, кароокіми і лівшами, блакитноокими і правшами або блакитноокими і лівшами. Вірогідність кожного з цих фенотипів становитиме 25%