у чому полягають особливості висотних поясів пн та пд схилів кримських гір
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
Висотна поясність Кримських гір - це закономірна зміна природних комплексів у горах Криму, зумовлена насамперед зміною клімату і ґрунтів в залежності від висоти над рівнем моря.
На північному макросхилі Гірського Криму розвинулися такі пояси: лісостеповий (до 350 м); дубові ліси (350–700 м); букові і грабово-букові ліси (500–700 – до 1 300 м); яйлинські сухі степи (понад 1 300 м).
На південному макросхилі розвинулися такі пояси: приморські чагарники та ялівцево-дубові ліси (до 300–400 м); ліси із сосни кримської (400–900 м); грабово-буково-соснові ліси (від 900).
Кримські гори розташовані на південному заході України і складаються з двох основних хребтів - Головного і Західного. Оскільки ці гори мають різні схили, їх висотні пояси також мають свої особливості на північному та південному схилах.
На північному схилі Кримських гір висотний пояс характеризується такими особливостями:
Кліматичні умови: на північному схилі Кримських гір переважає помірно-континентальний клімат з прохолодними зимами і теплими літами.
Рослинний покрив: висотний пояс на північному схилі характеризується широким розмаїттям лісових та степових рослин, таких як дуб, граб, бук, верба, явір, ялівець, акація, калина та багато інших.
Тваринний світ: на північному схилі Кримських гір можна зустріти різноманітних представників тваринного світу, зокрема зайців, лисиць, борсуків, вовків, кабанів, козулів та багато інших.
На південному схилі Кримських гір висотний пояс характеризується такими особливостями:
Кліматичні умови: на південному схилі Кримських гір панує середземноморський клімат з м'якою зимою і спекотним літом.
Рослинний покрив: висотний пояс на південному схилі характеризується рідкісними рослинними видами, такими як кипариси, тиси, виноградники, мандаринові гаї, арганові дерева та інші.
Тваринни