V 2.Уявіть, що ви літописець, що працює над Галицько-Волинським " літописом. Розкажіть нащадкам про розвиток архітектури та образотворчого мистецтва на Галицько- Волинських землях в XIII - пп. XIV століть.
Ответы
Ответ:
У ті часи на Галицько-Волинських землях розвиток архітектури та образотворчого мистецтва відбувався в контексті загальноєвропейських тенденцій в цій галузі. Так, однією з головних характеристик архітектури того часу були різні зразки готики.
На території Галичини розташоване декілька християнських храмів, які побудовані у готичному стилі, зокрема костел святого Николая в Червонограді та собор святого Юра у Львові. Були розбудовані цікаві замки та фортеці, які утворили своєрідне панораму з готичними і західними світними акцентами.
Образотворче мистецтво розвивалося у напрямку пейзажу та портрету. Проте найбільш розповсюдженими були станкові ікони, виконані очільниками локальних цехів іконописців. Окраса деяких храмів відбувалася за допомогою мозаїки чи декоруванням скла та плитки.
Станкові ікони були надзвичайно популярними в цьому регіоні та мали значну культурну і релігійну вагу. Ікони виконувалися передусім в літургійних цілях та використовувалися для молитовного вшанування святих фігур.
Окрім станкових ікон, на Галичині поширювалися і інші видалини образотворчого мистецтва, зокрема ліплені та вишивані ікони, гравюри, та різноманітні декоративні вироби з кераміки чи металу.
Також, іншим видом мистецтва, який розвивався на Галичині у цей період, була книжкова мініатюра. Книги особливо шанувалися як святі інструменти, тому найбільша увага приділялася їх декоруванню.
Загалом, на Галицько-Волинських землях у XIII - XIV століттях було не тільки розквіт мистецтва, але й формування власної культурної ідентичності, що стало відбиватися у яскравих творах мистецтва.