Предмет: Химия,
автор: makedeks
Обчисліть масу столового оцту (масова частка кислоти 6%) , необхідного для взаємодії з натрій карбонатом масою 5г
Бажано з розв'язком
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
дія №1.)Спочатку знайдемо масу кислоти, яка міститься в оцті:
масова частка кислоти = 6%
маса оцту = ? (позначимо її як х)
6% = маса кислоти / маса оцту
маса кислоти = 0,06х
дія №2.)Далі використаємо рівняння реакції між оцтом і натрій карбонатом:
2CH3COOH + Na2CO3 → 2CH3COONa + H2O + CO2
дія №3.)З рівняння видно, що для взаємодії з 1 молью натрій карбонату потрібно 2 молі кислоти. Тому маса кислоти, необхідна для взаємодії з 5 г натрій карбонату, дорівнює:
маса кислоти = 0,06х = 2*(5/106) моль * молярна маса кислоти
маса кислоти ≈ 0,47 г
Відповідь : Отже, необхідна маса столового оцту для взаємодії з натрій карбонатом масою 5 г становить близько 0,47 г.
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: mkfannnss
Предмет: Русский язык,
автор: usifumarov
Предмет: Английский язык,
автор: gromwest1234
Предмет: Алгебра,
автор: BlueRrd