Визначення характеру середовища мила і СМЗ.
Використовуючи індикаторний папір, виготовлений у домашніх умовах (з соку буряка чи червонокачанної капусти) визначте реакцію середовища у водних розчинах мила і синтетичних мийних засобів, якими ви користуєтеся в побуті. Опишіть
спостереження.
Результати експерименту і висновки:
Ответы
Ответ:
Характер середовища водних розчинів мила і синтетичних мийних засобів можна визначити за допомогою індикаторного паперу, який виготовляють з соку буряка чи червонокачанної капусти. Ці овочі містять природні барвники, які змінюють колір залежно від кислотності чи лужності середовища.
Якщо змочити індикаторний папір у водному розчині мила, то можна помітити зелений колір, що свідчить про лужний характер середовища. Мило містить луг, який утворюється в результаті гідролізу жирів.
З іншого боку, якщо змочити індикаторний папір у водному розчині синтетичного мийного засобу, то можна помітити червоний колір, що свідчить про кислотний характер середовища. Синтетичні мийні засоби містять кислоту, яка допомагає видалити бруд і жир з поверхні.
Отже, можна зробити висновок, що мило має лужний характер середовища, а синтетичні мийні засоби мають кислотний характер середовища. Ці знання можуть бути корисними при використанні цих засобів для миття різних поверхонь та одягу.
Объяснение:
написав усе у відповіді)