Предмет: Химия, автор: darasotnikova23

5. Яка маса повітря необхідна для згорання 5 кг Кальцію якщо утворилося 9 кг. Кальцій оксиду?​

Ответы

Автор ответа: sadawsdqwdas
0

Відповідь:

Запишемо збалансоване рівняння реакції горіння кальцію у кисні:

2Ca + O2 → 2CaO

За збалансованою рівнянням можна бачити, що 2 моля кальцію реагують з 1 молем кисню, утворюючи 2 моля кальцію оксиду. Тобто, щоб згоріло 5 кг кальцію і утворилося 9 кг кальцію оксиду, необхідно 5 кг кальцію поділити на його молярну масу і помножити на коефіцієнт стехіометрії, що відповідає кисню, а саме 1/2, щоб знайти кількість кисню, необхідну для реакції. Далі, знайдемо масу повітря, яка містить необхідну кількість кисню, за умови, що повітря складається приблизно з 21% кисню.

Молярна маса кальцію (Ca) = 40.08 г/моль

Молярна маса кисню (O2) = 32.00 г/моль

Кількість молей кальцію, що згоріла: 5 кг / 40.08 г/моль = 0.1248 моль

Кількість молей кальцію оксиду, що утворилася: 9 кг / 56.08 г/моль = 0.1604 моль

Необхідна кількість кисню: 1/2 * 0.1248 моль = 0.0624 моль

Маса кисню: 0.0624 моль * 32.00 г/моль = 1.9968 г

Кількість повітря, що містить необхідну кількість кисню: 1 моль O2 міститься в 21 г повітря (21% кисню в повітрі)

Маса повітря: 1.9968 г / (0.0624 моль O2/моль) * (21 г/моль) = 677 г

Отже, для згорання 5 кг кальцію і утворення 9 кг кальцію оксиду потрібно 677 г повітря.

Правильно???


darasotnikova23: Спасибо за ответ, но я уже решила по-другому и у меня было правильно
Похожие вопросы