Предмет: Физика, автор: vrozvadovskaya2007

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА РЕШИТЬ

На яку висоту піднімається вода в капілярі діаметром 0,5 мм?

ДОВІДНИК.
Густина води - 1000 кг/м3 поверхневий натяг води - 0,0728 H\м

расписать задачу ​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 0,5 мм = 0,5 * 10⁻³ м

σ = 0,0728 H/м = 72,8 * 10⁻³ Н/м

ρ = 1000 кг/м³

Найти: h = ?

Знайдемо радіус: r = d/2 = 0,5 * 10⁻³/2 = 0,25 * 10⁻³ м

Висота підняття рідини в капілярі:

h = 2σ/(ρgr) , де g = 10 м/с²

h = 2 * 72,8 * 10⁻³/(1000 * 10 * 0,25 * 10⁻³) = 145,6 * 10⁻³/2500 * 10⁻³ =

= 58 * 10⁻³ м = 5,8 см

Похожие вопросы