1.Яку позицію визначив президент Франції Р. Пуанкаре, відкриваючи початок Паризької мирної конференції?
а)розчленування Німеччини і позбавлення її колоніальних володінь
б)створення Ліги Націй для організації системи колективної безпеки
в)укладення воєнно-політичного союзу з Росією на противагу США
г)встановлення кордонів держав Європи відповідно етнічних меж
2. Яку назву носив період 1924-1929 pp.?
3. Назвіть країни, які внаслідок ПСВ проголосили свою незалежність у Європі?
4. Установіть послідовність проведення міжнародних конференцій після закінчення ПСВ
а)Гаазька конференція
б)Генуезька конференція
в)Лозаннська конференція
5. Поясніть, чому система повоєнного облаштування світу носила назву Версальсько-Вашингтонська і назвіть 5 країн, які стали основною її рушійною силою?
Ответы
Відповідь:
1. У своїй вступній промові на Паризькій мирній конференції в 1919 році Раймон Пуанкаре, президент Французької Республіки, наголосив на необхідності встановлення «справедливого миру» і закликав присутніх дипломатів відкинути мрії про завоювання та імперію1. Отже, правильною відповіддю буде (б) – створення Ліги Націй для організації системи колективної безпеки.
2. Період 1924-1929 рр. часто називають «бурхливими двадцятими» або «золотими двадцятими».
3. Після Першої світової війни кілька країн Європи проголосили свою незалежність. Деякі приклади включають Польщу, Чехословаччину, Югославію та Фінляндію.
4. Правильна послідовність міжнародних конференцій після Першої світової війни: (б) Генуезька конференція (1922), (в) Лозаннська конференція (1922-1923), (а) Гаазька конференція (1929-1930).
5. Післявоєнну світову систему врегулювання назвали Версальсько-Вашингтонською, оскільки вона ґрунтувалася на Версальському договорі, підписаному в 1919 році, і низці міжнародних угод, укладених у Вашингтоні в 1921-1922 роках. Основною рушійною силою цієї системи були п'ять держав-переможниць: Франція, Велика Британія, Італія, Японія та США.
Пояснення: