Предмет: Химия, автор: vadim7504562

Обчисліть відносний вихід амоніаку в реакції амоній сульфату масою 18г з натрій гідроксидом, якщо утворився амоніак об'ємом 3,9л. (Зазначте відповідь лише цілим числом у відсотках)


domsema101: Вадим бот

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(NH4)2SO4) = 18г

V(NH3) = 3,9л

Найти: η(NH3) - ?

М(NH4)2SO4 = 14 * 2 + 1 * 8 + 32 + 16 * 4 = 132 г/моль

Складемо РХР:

   18 г                                                  х

(NH4)2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2NH3 + 2H2O

n = 1 моль                                          n = 2 моль

M = 132 г/моль                                 Vm = 22,4 л/моль

m = 132 г                                           V = 44,8 л

Обчислимо теоретичний вихід  NH3 :

х = 18 * 44,8 : 132 = 6,11 л

Знайдемо відносний вихід амоніаку:

6,11 л - 100%  

3,9 л - η

η = 3,9 * 100% : 6,11 = 64%                                      

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: egormokalec
Предмет: Математика, автор: kuvaldinatana