Скільки грам na оксиду провзаємодіє з h n o3 якщо утворится 40грам na no3 ДАЮ 100 БАЛОВ
Ответы
Ответ:
При проведенні реакції між граном Na із HNO3 на балансовку отримуємо наступне рівняння:
2Na + 2HNO3 → 2NaNO3 + H2
З рівняння видно, що для реакції необхідно 2 грами Na на 2 моля HNO3. Тому якщо в розчин додати 1 моль HNO3, це відповідає 2 грамам.
Ответ:
Розглянемо рівняння хімічної реакції між Na2O та HNO3:
Na2O + 2HNO3 → 2NaNO3 + H2O
За цим рівнянням можна побачити, що одна молекула Na2O реагує з двома молекулами HNO3, що утворює дві молекули NaNO3. Молярна маса Na2O дорівнює 61,98 г/моль, молярна маса HNO3 дорівнює 63,01 г/моль, а молярна маса NaNO3 дорівнює 84,99 г/моль.
Спочатку знайдемо кількість молів NaNO3, що утворилася:
n(NaNO3) = m(NaNO3) / M(NaNO3) = 40 г / 84,99 г/моль ≈ 0,47 моль
Оскільки за рівнянням реакції одна молекула Na2O реагує з двома молекулами HNO3, то кількість молей HNO3, яка реагувала з Na2O, дорівнює:
n(HNO3) = 2 * n(NaNO3) ≈ 0,94 моль
Знайдемо масу HNO3, яка реагувала з Na2O:
m(HNO3) = n(HNO3) * M(HNO3) = 0,94 моль * 63,01 г/моль ≈ 59,17 г
Отже, 59,17 г HNO3 реагувала з Na2O.
Объяснение: