Предмет: Химия,
автор: kitkisss
У посудину налили 50 г розчину солі з w = 2 %, потім додали ЗО г розчину солі з w = 4 % та 40 г розчину розчину тієї ж солі з W = 5 %. Розчин нагріли, у результаті чого випарилося 20 г води. Яка масова частка солі в отриманому розчині
будь ласка, якщо можна то напишіть з дано
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
Для розв'язання задачі скористаємося законом збереження маси:
маса суміші до нагрівання = маса суміші після нагрівання
50 г + 30 г + 40 г = маса отриманого розчину
Разом було додано 50 г + 30 г = 80 г розчину з соллю, з якої масова частка солі становить:
(m1 * w1 + m2 * w2) / (m1 + m2) = (50 г * 0,02 + 30 г * 0,04) / 80 г ≈ 0,03 або 3 %
Також у процесі нагрівання було випаровано 20 г води. Якщо в розчині до цього було масою m г води, то відсоток солі в розчині після випаровування буде:
(m1 * w1 + m2 * w2 + m3 * w3) / (m1 + m2 + m - 20 г) = (50 г * 0,02 + 30 г * 0,04 + 40 г * 0,05) / (80 г + m - 20 г) ≈ 0,038 або 3,8 %
Отже, масова частка солі в отриманому розчині після випаровування становить близько 3,8 %.
kitkisss:
спасибо огромное!!!
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: opridiana0
Предмет: Геометрия,
автор: gladmacaroon
Предмет: Литература,
автор: wd4hgmassx
Предмет: Русский язык,
автор: FDGHGDH