Предмет: Химия,
автор: sendwichchan1999
Під час згорання 7,2 г органічної речовини утворилось 9,9 г карбон (ІV) та 8,1 г води. Відносна густина речовини за воднем складає - 16. Визначити молекулярну формулу речовини
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHyО)= 7,2 г
m(CO2) = 9,9 г
m(H2O) = 8,1 г
D(H2) = 16
Знайти: CxHyО-?
CxHy + O2 = CO2 + H2O
1 моль х моль у моль
Знайдемо масу сполуки :
Mr(CxHyО) = D(H2) * М(Н2) = 16 * 2 =32 г/моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHyО) = m(CxHyО)/Mr(CxHyО) = 7,2/32 = 0,225 моль
n(CO2) = m(CO2)/М(СО2) = 9,9/44 = 0,225 моль
n(С) = n(CO2)/n(CxHyО) = 0,225 * 1/0,225 = 1 моль
n(H2О) = m(Н2О)/М(Н2О) = 8,1/18 = 0,45 моль
n(H) = 0,45 * 2/0,225 = 4 моль
М(CxHyО) = 12 * 1 + 1 * 4 = 16 г/моль , тобто не дорівнює масі вихідної речовини, отже ця речовина містить Оксиген
m(О) = 32 - 16 = 16г
Визначимо кількість речовини Оксигену:
n(О) = m(О)/М(О) = 16/16 = 1 моль
Отже формула: СН4О - метиловий спирт
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: Genius22314
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: arlanm2302
Предмет: ОБЖ,
автор: morskoybriz2003
Предмет: Биология,
автор: maksutova014
Предмет: Математика,
автор: flicker638