твір на тему «нові жінки» в творчості кобилянської на 4 сторінки
Ответы
Ответ:
На протязі історії людство не раз переходило через значні соціальні та культурні зміни. Інколи відбувалися великі революції, які виправдовувалися руйнуванням старих цінностей та створенням нових. Жінки у таких періодах історії відіграють важливу роль: вони перестають бути забороненими та залежними від чоловіків, здійснюють свої мрії та здобувають нові права. Одна з тих, хто присвятив свою творчість питанням статусу жінок - це Леся Кобилянська.
Народилася Леся Кобилянська в 1862 році в Гусятині в родині священника. На той час жінки не мали права отримувати освіту, тож Леся Кобилянська вчителювала в місцевій школі після закінчення середньої школи. Згодом письменниця переїхала до Львова, де почала писати твори, в яких ставила на перше місце проблему статусу жінок у суспільстві.
"Нові жінки" - одна з найбільш відомих новел Лесі Кобилянської. Вона відображає головну тему творчості авторки - відстоювання прав жінок на рівність у суспільстві та боротьба з патріархатом. Новела розповідає про двох сестер - Наталю та Марію. Наталі порушують права та свободи через зобов'язання виховувати братів та допомагати у справах дому, тоді як Марія отримує вищу освіту та стає важливою людиною у суспільстві. Леся Кобилянська відкривала перед читачами порушення прав жінок на освіту та рівність в суспільстві через систему патріархату, яка застигла в суспільстві десятиліттям на зростаючому. Отут-то і починається дія новели - перший крок до визнання прав жінок.
"Творчість" була ще одним відомим твором Кобилянської, де вона висвітлювала повсякденне життя сіл та знущання над жінками. Одна з головних героїнь - дівчина Бабка - протестує проти свого соціального статусу, та бореться за право на рівність із жінками статусом вище. Леся Кобилянська відчула ту саму дискримінацію харчових вартостей яка спричиняє работу жінок страчувати силу та здоров"я.
"Дорога" - ще одна новела, в якій Кобилянська завжди ставила на перше місце статус в житті жінок. Лідія, головна героїня, страждає від того, що вона не отримала освіту та не може самостійно жити. Авторка