СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА. ДАЮ 30 БАЛЛОВ
Накресліть схему електричного кола, яке містить три послідовно
з’єднаних резистора, ключ та батарею акумуляторів. Знайдіть загальну силу
струму, якщо напруга на другому резистори дорівнює 1,6 В, а опір резисторів
становить: R1=5 Ом, R2=8 Ом, R3=15 Ом.
Ответы
Ответ:
Відповідь у поясненні.
Объяснение:
___[R1]___[R2]___[R3]_____
| |
[+]---____[KEY]_______________|---[-]
| |
Тут [R1], [R2], [R3] позначають резистори, [KEY] - ключ, [+] та [-] - клеми батареї акумуляторів.
________
Загальний опір кола складається з суми опорів кожного резистора:
R = R1 + R2 + R3 = 5 Ом + 8 Ом + 15 Ом = 28 Ом
Напруга на другому резисторі дорівнює 1,6 В , а опір другого резистора становить R2 = 8 Ом. Використовуючи закон Ома (U = IR), можна знайти силу струму, яка протікає через другий резистор:
I2 = U2 / R2 = 1,6 В / 8 Ом = 0,2 А
Так як резистори з’єднані послідовно, сила струму в кожній точці кола однакова. Отже, загальна сила струму у колі також дорівнює 0,2 А.